Nauka jazdy na rowerze.

nauka jazdy na rowerze

Zastanawiasz się jak to się stało że tan dwu i pół letni chłopiec tak wspaniale jeździ na rowerze?

Jest wiele czynników, które mają na to wpływ: odpowiednia motywacja, dobra atmosfera i zabawa podczas nauki,  zaufanie, odpowiednio dobrany rower i sprzęt ochronny. Aby ująć to w jednym zdaniu powiedziałbym:

Nauka jazdy na rowerze ma być zabawą i dumą nie tylko taty 🙂

Nauka jazdy na rowerze to bez wątpienia nie jeden upadek naszej pociechy. Każdy z nich może doprowadzić do kontuzji oraz zniechęcenia do dalszej nauki. Po takim zdarzeniu przekonanie dziecka do ponownego wejścia na rower może nie być łatwe.

Bez względu na to, jaką technikę nauki wybrałeś,  jeżeli nie chcesz aby Twoje dziecko zakończyło zabawę po samodzielnym przejechaniu pierwszych 2m, zadbaj o to by upadek nie bolał i nie spowodował żadnego urazu.

Wbrew pozorom nie jest to zadanie aż tak trudne. Aby z większości upadków uczynić powód do śmiechu i żartów wyposaż swoją pociechę w 4 podstawowe zabezpieczenia:

  • ochraniacze nałokietniki
  • ochraniacze nakolanniki
  • kask
  • rękawiczki rowerowe

Cały zestaw kupisz w większości sklepów sportowych. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy spróbuj pożyczyć go od kogoś znajomego lub poszukać używanego np. na aukcjach internetowych.

Powyższe elementy ochrony w znacznym stopniu wyeliminują podstawowe urazy, do których dochodzi podczas nauki jazdy na rowerze: otarcia, stłuczenia kolan i łokci, otarcia naskórka dłoni, urazy głowy, szczęki i nosa.

UWAGA! Pamiętaj jednak, że żadne zabezpieczenia nie zastąpią twojej opieki. Zwróć szczególną uwagę na upadki przy skręconej kierownicy mogące spowodować urazy brzucha.

Jeżeli czytasz ten artykuł przed rozpoczęciem nauki jazdy na rowerze swojego dziecka – zacznij ją od ochraniaczy. Jeżeli natomiast już rozpocząłeś szkolenie swojego malucha i po kilku próbach zaczynasz przeglądać wszelkie porady i wskazówki jak to zrobić – nie zapomnij o naszej.

Pozostaje Ci jeszcze tylko przekonać Twojego młodego ucznia, że całe to opancerzenie to super sprawa:), ale to już tylko formalność, w końcu zaufał Tobie i wierzy że już niedługo będzie jeździł tak jak Ty.

No votes yet.
Please wait...