Odzież ekologiczna – Frugi

Jesteś mamą? Szukasz ciekawych i bezpiecznych ubranek dla swojego maluszka? Przedstawiamy brytyjską firmę FRUGI produkującą ekologiczne ubranka dla niemowląt i dzieci. Łacińskie słowo „frugi” znaczy „owoce ziemi”, co świetnie oddaje filozofię i ideę produkcji ubranek z zachowaniem zasad ekologii i sprawiedliwego handlu.

Wszystkie ubranka Frugi uszyte są ze 100% bawełny organicznej (certyfikat GOTS), która jest wolna od substancji chemicznych i pestycydów w przeciwieństwie do bawełny konwencjonalnej. Ubranka z kolekcji Frugi są nie tylko bezpieczne, ale także wygodne i kolorowe.  Piękne, soczyste kolory, wesołe aplikacje zwierzątek oraz motywy paseczków lub kropeczek to charakterystyczne cechy wszystkich kolekcji Frugi. Firma stawia na  funkcjonalność stąd pomysł na dwustronne bluzy, podwijane spodenki, które mogę posłużyć dłużej i luźne fasony, które nie krępują ruchów malucha.

Ubranka te są niesamowicie miękkie i przyjemne w dotyku, są trwalsze gdyż włókna bawełny nie są osłabione substancjami chemicznymi i silnymi barwnikami. Produkty firmy Frugi dobrze się piorą, nie tracą fasonu.

Frugi wierzy w to, że produkcja ubranek organicznych zgodnie z zasadami Fair Trade jest lepsza dla rolników i ich rodzin, pracowników fabryki, dla środowiska naturalnego a przede wszystkim dla naszych maluchów. Przy produkcji ubranek zachowana jest norma SA 8000 (Social Accountability 8000) jest to międzynarodową normą określającą odpowiedzialność społeczną organizacji, powstała na bazie standardów obejmujących prawa człowieka i prawa pracownicze, takie jak: Powszechna Deklaracja Praw Człowieka ONZ, Konwencja Narodów Zjednoczonych, Konwencja Praw Dziecka i Konwencja Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Firma Frugi przekazuje 1% swojego obrotu na cele charytatywne związane z ochrona środowiska ( 1% for the Planet).

Źródło: ecocaya.pl

 

 

No votes yet.
Please wait...