Spokojny sen dla twojego dziecka

Sen w okresie niemowlęcym to najistotniejszy aspekt życia twojego dziecka. Dzięki odpowiedniemu odpoczynkowi pociechy regenerują siły i rozwijają się prawidłowo. Czy wiesz jak zapewnić komfortowy sen swojemu dziecku? 

 

Pierwsze miesiące życia to dla niemowlaka przede wszystkim czas snu. Dziecko nie odróżnia jeszcze dnia od nocy i przesypia większą część doby. Spędzony w łóżeczku czas jest więc bardzo ważny dla jego zdrowia. Nie należy zapominać, że małe dziecko powinno mieć zapewnione jak najlepsze warunki do snu. Oprócz wyeliminowania nadmiernych hałasów dobrze także zadbać o odpowiednią temperaturę – najlepiej między 18 a 22 st. C. Nie należy dziecka przegrzewać, dlatego bardzo ważne jest, aby łóżko, w którym dziecko śpi oddychało. Wszelkie sztuczne materiały mogą okazać się szkodliwe dla spokojnego snu twojej pociechy.

Dlatego przy wyborze łóżka dla malucha trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na materac. Odpowiednio dobrany pozwoli twojemu dziecku spać dłużej, a dzięki temu ty zachowasz więcej czasu dla siebie. – Dobro najmłodszych użytkowników naszych łóżek i materacy jest dla nas najważniejsze. Stale pracujemy nad rozwiązaniami, które poprawiają jakość snu najmłodszych. Tegoroczną innowacją są twardsze boki materacy dla dzieci, które w naturalny sposób otulają dziecko niczym ciało rodzica. mówi Piotr Kadłuczka, Menadżer ds. rozwoju marki w salonie szwedzkich łóżek Hästens. – Rodzice coraz częściej doceniają zalety naszych materacy dziecięcych, bo wiedzą, że zdrowy sen jest dla dzieci bardzo ważny. dodaje Kadłuczka.

 

Oto kilka zalet materacy dla dzieci firmy Hästens wykonanych tylko z naturalnych materiałów:

 

  1. Materacyki wykonane z naturalnych materiałów oddychają – dziecko się nie poci i śpi dłużej.
  2. Na normalnym, piankowym materacu niemowlak w 2-3 miesiącu życia śpi 2-3 godziny. Na materacu Hästens około 5-6 godzin. Rodzice potwierdzają te dane.
  3. Dłuższy sen twojego dziecka to także dłuższy sen dla ciebie! Gdy dziecko w nocy śpi tylko 2-3 godziny rodzice są zmęczeni brakiem snu, a co za tym idzie drastycznie spada ich wydajność w ciągu dnia.
  4. Materac Hästens dostosowuje się do kształtu ciała dziecka, dzięki czemu zachowana jest naturalna pozycja kręgosłupa. Już od najmłodszych lat dziecka warto zapobiegać wadom postawy spowodowanym spaniem na twardym materacu.
  5. Twarde materace, wbrew powszechnej opinii, nie wpływają korzystnie na sen dziecka (dorosłego również). Zbyt twarde materace powodują, że kręgosłup jest wykrzywiony. W takiej pozycji jest duży nacisk na ciało, co powoduje gorszy przepływ krwi i dziecko musi się ciągle przewracać.
  6. Materace Hästens zostały specjalnie skonstruowane w taki sposób, aby ich twardsze boki, naturalnie przytulały dziecko. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko czuje, jakby przytulała je mama i śpi spokojniej.

 

Hästens to szwedzka marka z blisko 160-letnią tradycją, produkująca najwyższej jakości łóżka, do których wypełnienia używane są tylko naturalne materiały. Hästens działa na 25 rynkach i rozszerza stale swoją działalność. W kwietniu 2006 Hästens otrzymał nagrodę ‘Grand Export Prize’ przyznaną przez Jego Wysokość Króla Szwecji w ramach uznania za sukcesy, jakie odniosła firma.

 

No votes yet.
Please wait...