VI Europejska Konferencja Dyrektorów Przedszkoli

VI Europejska Konferencja Dyrektorów Przedszkoli organizowana przez Wolters Kluwer Polska,
wydawcę Dyrektora Szkoły i  Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola, już 26 kwietnia 2012

Kontrola i ewaluacja przedszkola kreatywnego

Już po raz szósty odbędzie się 26 kwietna w Warszawie Europejska Konferencja Dyrektorów Przedszkoli. Organizatorami są Dyrektor Szkoły – miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej oraz Przed Szkołą. Poradnik Dyrektora Przedszkola – kwartalnik poświęcony edukacji przedszkolnej wczesnoszkolnej.
Każdy dyrektor chciałby, żeby  jego przedszkole nosiło miano kreatywnego i cieszyło się opinią miejsca twórczego, sprzyjającego rozwojowi najmłodszych. Praca nad jakością placówki jest ciągła i wymagająca. Jednocześnie dyrektorzy przedszkoli, jako osoby zarządzające podlegają różnorodnym kontrolom. Coraz większa ich liczba i różnorodność wywołuje często poczucie niepewności, a przygotowanie się do nich destabilizuje normalną pracę przedszkola.
Na VI EKDP przyjrzymy się europejskim praktykom w zakresie edukacji najmłodszych,  poznamy dobre wzorce z innych krajów oraz możliwości współpracy międzynarodowej, które pomogą w organizacji przedszkola kreatywnego. Pokażemy także, jak przygotować się do kontroli, jak ją przetrwać i nie dać się porwać przez tsunami kontroli, aby móc skupić energię na twórczym rozwoju placówki.

Program VI EKDP:

  • Kreatywne przedszkole w praktyce europejskiej na przykładach rozwiązań stosowanych w różnych krajach – OMEP (Organisation Mondiale pour l’Education Prescolaire)
  • Nauka języków obcych dzieci i młodzieży jako priorytet edukacyjny XXI w.
  • eTwinning międzynarodowa współpraca polskich przedszkoli z wykorzystaniem technologii ICT
  • Audyt kontroli zarządczej: kontrola zarządcza po roku funkcjonowania – problemy i ich rozwiązania
  • Kontrola GIODO w praktyce (uprawnienia kontrolujących i odpowiedzialność dyrektora – jak się przygotować do kontroli)
  • Ewaluacja z ludzką twarzą – jak podejść do ewaluacji, by nie okazała się problemem „nie do przeskoczenia”

 
Zgodnie z tradycją, Europejska Konferencja Dyrektorów Przedszkoli będzie okazją do inspirujących kuluarowych rozmów i wymiany doświadczeń. Przygotowaliśmy dla Państwa Salon Wystawców, w których będziecie mogli zapoznać się z najnowszą ofertą dostawców zabawek, wyposażenia przedszkoli i placów zabaw oraz pomocy dydaktycznych.  Zaskoczymy też Państwa wieloma niespodziankami.

W spotkaniu wezmą udział między innymi: dr Danuta Elsner, Małgorzata Narożnik przewodnicząca warszawskiego oddziału OMEP, Krzysztof Puchacz, ekspert ds. kontroli zarządczej, przedstawiciel GIODO, dyrektorki przedszkoli, które podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami.

Więcej informacji  na http://www.dyrektorszkoly.pl/ekdp

No votes yet.
Please wait...