Wiaderko do kąpieli niemowląt


O wiaderku do kąpieli TummyTub dowiedzieliśmy się podczas szkoły rodzenia, nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o tym pomyśle ani tez nikt z naszych znajomych nie używał tego wiaderka. Z początku byliśmy nastawieni bardzo sceptycznie do takiej, rewolucyjnej wręcz formy kąpieli noworodka. Jednak teoretyczna dyskusja i praktyczne zajęcia przekonały nas w 100% do tej koncepcji i tak od 5 miesięcy nasz maluch relaksuje się podczas kąpieli w TummyTub.

Głównym założeniem użytkowania wiaderka jest stworzenie noworodkowi, podczas kąpieli warunków jak najbardziej przypominających życie płodowe. Ograniczona przestrzeń oraz wymuszona pozycja ciała, swobodne pływanie w wodach – to warunki, jakie noworodek zna i w jakich czuł się bezpiecznie przez całą ciąże.
Nasze doświadczenia pokazały, że maluch świetnie się czuje w kąpieli w wiaderku. Kąpaliśmy go od pierwszych dni i za każdym razem po włożeniu do wody maluch momentalnie się wyciszał. Widać było, że jest mu dobrze, był spokojny, po długim dniu pełnym różnorodnych wrażeń relaksował się. Po takiej kąpieli zawsze pięknie sam zasypiał.

Kąpiel w wiaderku okazała się zbawieniem również wtedy, gdy maluch cierpiał na kolki. Gdy przeraźliwie płakał i nie byliśmy w stanie mu pomóc, ciepła kąpiel w wiaderku momentalnie go uspokajała i wyciszała.

Na pewno wiele osób nie zdecydowałoby się na kąpiel noworodka w wiaderku ze względu na bezpieczeństwo. Otóż sadzanie noworodka w wiaderku nie stanowi zagrożenia dla jego kręgosłupa, woda wypiera malucha i stanowi idealną amortyzację, pamiętać trzeba tylko o podtrzymywaniu główki póki maluch sam jeszcze pewnie jej nie utrzymuje w pionie.

Plusem użytkowania wiaderka jest także jego mały rozmiar i możliwość swobodnego przenoszenia, sprawdza się nawet w bardzo małej łazience, nie ma kłopotu z jego przechowywaniem.

Jedyną rzeczą, jaka sprawiała mi trochę trudności w pierwszych tygodniach życia naszego dziecka, to wypracowanie sposobu trzymania podczas kąpieli, tak by móc je swobodnie umyć z każdej strony. Jednak mąż z dużo większymi dłońmi nie miał takiego problemu, a i maluch czuł się u niego pewnie i bezpiecznie.

Mogę szczerze polecić wiaderko do kąpieli, używanie go sprawi, że wasze dziecko będzie bezpieczne, spokojne i zrelaksowane.

Zainteresowanym polecam liczne artykuły i filmiki dostępne w Internecie.

autor: EO

No votes yet.
Please wait...