13 grudnia – „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” – podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Do II edycji akcji zgłosiło się ponad 270 lokali gastronomicznych w całej Polsce. Jak mówi Ambasador Akcji Tomasz Jakubiak – „13 grudnia nie obowiązuje żadna dieta, 13 grudnia jemy do syta i jemy w szczytnym celu!”.

Celem jednodniowej Akcji jest zbiórka funduszy na organizację Świąt dla Rodzin SOS.

Jak pomóc? Wystarczy znaleźć Dobre Miejsce, zaprosić rodzinę i znajomych oraz spędzić miło czas przy smacznym posiłku, kawie i ciastku.

Organizacja Świąt Bożego Narodzenia to wyzwanie dla każdej rodziny. Przygotowanie 12 tradycyjnych potraw i zakup upominków świątecznych to tylko część zadań jakie stoją przed rodzicami, którzy chcą przekazać swojemu dziecku tradycje oraz wprowadzić je w magiczny, świąteczny czas.

Rodzice SOS przygotowują upominki świąteczne i posiłek wigilijny często dla nawet ośmiorga dzieci. Dzieci, których dzieciństwa w rodzinie pochodzenia, nie można nazwać beztroskim. Dzieci, które jak żadne inne pragną ciepła, bezpieczeństwa i odrobiny magii, która pozwoli choć na chwilę zapomnieć trudne doświadczenia z przeszłości.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce ma pod opieką aż 49 Rodzin SOS. Celem Stowarzyszenia jest opieka nad opuszczonymi i osieroconymi dziećmi dając im bezpieczny dom, troskliwą rodzinę SOS, ale przede wszystkim dzieciństwo na jakie zasługują. Aby stać się dorosłym najpierw trzeba być dzieckiem.

Dzięki zebranym funduszom Stowarzyszenie będzie mogło zapewnić rodzinom SOS wyjątkowe, tradycyjne święta pełne pyszności i prezentów, jednym słowem pełne dziecięcych uśmiechów. Patronat nad akcją objęło JemRadio.pl.

 

No votes yet.
Please wait...