5 lat programu „Wspieramy Rodziny SOS”

Dr. Oetker wraz ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce już od 5 lat prowadzi program „Wspieramy Rodziny SOS”, który pozwala na pomoc porzuconym i osieroconym dzieciom. Celem przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych i ułatwienie startu w dorosłe życie. W ramach projektu podopieczni Stowarzyszenia skorzystali między innymi z prawie 350 000 godzin dodatkowych lekcji z języków obcych oraz niemal miliona godzin zajęć sportowych.

teaserJuż od 5 lat Dr. Oetker angażuje się w pomoc dzieciom prowadząc wspólnie ze Stowarzyszeniem program „Wspieramy Rodziny SOS”. W ramach przedsięwzięcia firma finansuje zajęcia logopedyczne, terapie psychologiczne, kursy przedmiotowe, zawodowe, sportowe i inne aktywności pozwalające im dorosnąć w sprzyjających warunkach, wspierających ich rozwój. W Polsce pod opieką Stowarzyszenia znajduje się obecnie 1427 wychowanków. Są to dzieci porzucone i osierocone oraz te z rodzin zagrożonych rozpadem. Na ich rzecz Dr. Oetker przekazał już ponad milion złotych.

„Jesteśmy firmą rodzinną, dlatego stawiamy dzieci na pierwszym miejscu. Nasza pomoc nie kończy się na wsparciu finansowym. Pracownicy-wolontariusze odwiedzają regularnie podopiecznych w ich domach, spędzając razem czas, bawiąc się i organizując wycieczki. Staramy się również pokazać innym, że warto wspierać potrzebujące dzieci. Wspólnie z podopiecznymi Stowarzyszenia przygotowaliśmy kartki świąteczne, kalendarz firmowy, nawet opakowania budyni według ich projektu.”  – mówi Piotr Bobrycki z firmy Dr. Oetker.

Z okazji jubileuszu autorzy programu „Wspieramy rodziny SOS” zorganizowali spotkanie w Cinema City w warszawskiej Galerii Mokotów. Na wydarzenie zaproszono rodziców z dziećmi, w tym dziennikarzy. Goście mieli okazję uczestniczyć w zbiórce materiałów szkolnych oraz warsztatach dekorowania piórników dla podopiecznych Stowarzyszenia. W spotkaniu, które zakończyło się projekcją filmu „Wakacje Mikołajka”, wzięli udział również podopieczni SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach. Uroczystość uświetnił duży tort przygotowany specjalnie na tę okazję.

” Dzięki współpracy z Dr. Oetkerem w ciągu pięciu lat udało nam się przeprowadzić ponad 340 tysięcy godzin dodatkowych zajęć z języków obcych dla niemal 70 dzieci. Wszyscy nasi podopieczni otrzymują promocję do następnej klasy, a ich oceny ulegają ciągłej poprawie.” – opowiada Małgorzata Błażewicz, Mama SOS z Wioski w Siedlcach.

Organizatorzy programu „Wspieramy Rodziny SOS” przedstawili również podsumowanie dotychczasowych wyników projektu. Zaproszeni na wydarzenie goście mogli się miedzy innymi dowiedzieć, że 174 dzieci zdecydowało się na udział w korepetycjach z przedmiotów ścisłych, 400 skorzystało z opieki pedagoga i psychologa, natomiast 49 ukończyło dodatkowe kursy, np. prawa jazdy.

Specjalne wydarzenie zorganizowano, aby przybliżyć temat akcji „Powrót do szkoły”, której celem jest zebranie pieniędzy na szkolne wyprawki i zajęcia edukacyjne dla dzieci wychowujących się w rodzinach SOS.

No votes yet.
Please wait...