8 Ślężański Bieg Młodzieżowy w Sobótce już 15 czerwca!!!

Już niebawem bo 15.06. w środę odbędzie się kolejna edycja Ślężańskiego Biegu Młodzieżowego!!!

Po dwóch latach przerwy wymuszonej sytuacją pandemiczną wraca fantastyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Otóż Ślężański Bieg Młodzieżowy to wydarzenie, które od 8 edycji przyciąga dzieci od 4 roku życia i młodzież do 16 lat jako uczestników i zawodników. Bieg całkowicie profesjonalny, w którym o wygranej decyduje elektroniczny pomiar czasu. W numerach startowych zamontowane są chipy, które odnotowują czas zawodnika od momentu przekroczenia linii Startu aż do przekroczenia linii Mety. Na linii Mety zainstalowane są kamery dla dodatkowej weryfikacji i w razie jakich niejasności Sędzia Główny biegu po zapoznaniu się zapisem kamer, ocenia ostatecznie o wyniku biegu. Jest to całkowicie profesjonalna procedura, która zapewnia startującym dzieciakom poczucie pełnej sprawiedliwości i jasności w ustalaniu poszczególnych miejsc zajętych w Biegu. Dzieci i młodzież czują się pewnie, a praca i wysiłek jakie włożyli w ten Bieg jest doceniony i traktowany poważnie. Zaufanie zawodników i ich opiekunów jest bardzo ważnym elementem dla Organizatorów tej imprezy.

Głównymi założeniami powstania tego wydarzenia była chęć zainteresowania dzieciaków zdrowym i aktywnym stylem życia. Chęć pokazania, że bieganie może być przyjemne i satysfakcjonujące. Zdrowa rywalizacja w przyjaznej atmosferze spowodowała, że Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem. Ponadto Organizatorzy zapewniają wiele ciekawych dodatków i rozwiązań, które mają na celu sprawić zawodnikom radość.

Już podczas zapisów na Bieg, przy drobnej, wręcz symbolicznej opłacie startowej, zawodnicy otrzymują atrakcyjny pakiet startowy: worek, czapeczka lub Buff, batonik, owoc, talon na lody i…koszulka techniczna biegowa w kolorze dostosowanym do poszczególnych edycji Biegu. Jest to fantastyczny zestaw tuż przed Startem i z reguły większość zawodników startuje w otrzymanych koszulkach co świetnie wygląda i łączy wszystkich startujących.

Kolejną przyjemnością jest medal na Mecie dla każdego uczestnika, który zdoła pokonać cały dystans.

Nagrody – tak są, ależ oczywiście!!! Dla najmłodszych roczników 4-7 latków co roku są to wypaśne zabawki polskiego producenta Wader, często trudne do udźwignięcia dla małych zwycięzców ale jakież szczęście u nich powodujące….:)

Miejsca 1-6 są nagradzane i cieszą najbardziej.

Starsze roczniki także otrzymują nagrody rzeczowe, różne w kolejnych edycjach; bywają deskorolki, słuchawki, głośniki, torby sportowe, plecaki… Organizatorzy co roku głowią się czym tym razem obdarować zwycięzców.

Ciekawostką są dwie dodatkowe kategorie w klasyfikacji nagradzane pięknym pucharem.
Dla najliczniej reprezentowanej szkoły w gminie przeznaczony jest Puchar Burmistrza Gminy Sobótka zaś Puchar Klubu Biegacza otrzymuje najliczniej reprezentowana szkoła spoza Gminy.

Cała ta impreza od początku do końca zapewnia wiele pozytywnych emocji wśród wszystkich zebranych.

Nadchodząca edycja będzie wyjątkowa – długo wyczekiwana i w nowej lokalizacji. Tym razem impreza w całości odbywać się będzie na płycie Stadionu Miejskiego w Sobótce. Ogrodzony teren, trybuny, dużo zieleni i przestrzeni dla kibiców, bieżnia…a co jeszcze?

To każdy może sprawdzić sam już 15 czerwca w środę od godziny 17:00 na Stadionie Miejskim w Sobótce u podnóża góry Ślęży 🙂

Zapisujcie się zatem

Do zobaczenia

No votes yet.
Please wait...