Aplikacja mobilna „Matematyka w działaniu. Tropiciele”

Dziś w praktycznie w każdym domu znajduje się urządzenie umożliwiające korzystanie z internetu oraz gier. Szkoły są coraz lepiej wyposażone w sprzęt multimedialny a w niektórych stosuje się zadania domowe do wykonania na komputerze oraz online.

WSiP także wyszedł naprzeciw potrzebom dzieci nauki poprzez zabawę i tak powstała aplikacja mobilna z zadaniami matematycznymi, przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat.

Ta aplikacja edukacyjna zawiera aż 80 ćwiczeń matematycznych, które mają na celu przybliżyć dzieciom zasady matematyki, rozwijać koordynację wzrokowo – ruchową oraz skłaniać do logicznego myślenia.

http://youtu.be/HVBo24suCTQ

 

Dzieci za pomocą aplikacji poznają cyfry i figury, kolory, uczą się dodawać i odejmować. Sposób nagradzania za dobrze wykonane zadania jest kolejnym zadaniem. Dzieci otrzymują w nagrodę instrumenty oraz dźwięki, za pomocą których mogą tworzyć własne melodie po przeniesieniu do „Pokoju muzycznego”. Ostatecznym elementem jest jeszcze jeden pokój tym razem „Pokój zabaw”, w którym dzieci mogą bawić się figurami niemalże jak klockami. W aplikacji możemy także spotkać wirtualne „Liczydło”, które zachęca dzieci do pracy.

Bardzo ważnym jest, że dziecko może w każdej chwili przerwać grę i wrócić do niej kiedy nabierze znów ochoty lub odpocznie. W ten sposób mechanizm wciągania i uzależniania nie działa.

Tę aplikację można pobrać nieodpłatnie z App Store oraz Google Play. Wówczas w wersji darmowej dziecko uzyska dostęp do 20 zadań w języku polskim lub angielskim. Pozostałe 60 zadań można dokupić i jest to koszt około 10 zł.

Aplikacja jest dostępna na wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym Android lub iOS.

Aplikacja w wersji PL

Aplikacja w wersji ENG

Zachęcamy także do skorzystania pierwszej aplikacji mobilnej WSiP – „Litery i cyfry”.

Aplikacja „Litery i cyfry”

 

Miłej zabawy i nauki życzy Bezpieczna Załoga Portalu

No votes yet.
Please wait...