Bawmy się na dworze!

Przez rozwijającą się technologię, nasze pociechy coraz częściej spędzają czas w domu. Nawet podczas pięknej letniej pogody, preferują granie w gry na komputerze lub telefonie. Zachęć więc swojego brzdąca do tradycyjnych, dziecięcych aktywności i zaproponuj mu kilka różnych zabaw na świeżym powietrzu! Przekonaj go, że na dworze można bawić się o wiele lepiej niż w domu!

Zalety zabaw na świeżym powietrzu.

Zabawy na dworze są istotne dla prawidłowego rozwoju maluszka. Dzięki aktywności fizycznej na świeżym powietrzu zapewniamy naszemu dziecku odpowiednią ilość promieni słonecznych, które dostarczają do organizmu witaminę D mającej wpływ na kondycję kości i zębów. . Regularne przebywanie na zewnątrz, sprawia, że dziecko hartuje się, przez co staje się mniej podatne na choroby związane ze spadkiem odporności. Aktywność fizyczna przyczynia się także do zachowania odpowiedniej masy ciała u dzieci, zmniejszając ryzyko nadwagi.

Aktywnie spędzony czas na zewnątrz nie tylko działa korzystnie na organizm, ale również ma duży wpływ na umysł dziecka. Wspólne zabawy z rówieśnikami wzmacniają więzi społeczne, uczą współdziałania w grupie i zdrowego współzawodnictwa – co przydaje się później w życiu dorosłym. Podczas zabaw na dworze w organizmie dziecka wyzwalają się endorfiny, które przyczyniają się do poprawy humoru. Dopilnuj więc, aby Twoja pociecha spędzała, chociaż parę godzin na dworze, a nie przed ekranem telewizora.

Propozycje zabaw

Jeżeli dziecko nie wie, w co pobawić się na dworze, pomóż mu i zaproponuj aktywności, które całkowicie go pochłoną. Najbardziej popularne, dziecięce zabawy to tzw. Chowany, Baba Jaga patrzy, Ciuciubabka oraz Berek. Prawie każde dziecko czerpie przyjemność z aktywności wraz z najlepszymi przyjaciółmi, a połączone z nutą rywalizacji stają się jednymi z lepszych zabaw.
Dla dzieci, które wolą spokojniejsze zabawy świetnym pomysłem, będzie malowanie kredą na chodniku czy na przykład plecenie wianków. Dzięki temu dziecko poznaje przyrodę, a także uczy się kreatywności, czerpiąc z tego prawdziwą radość. Do tego wianuszki są idealnym prezentem dla mamy, która może wykorzystać je jako wyjątkową ozdobę do włosów.

Może stworzycie bazę?

Każdy z nas za czasów młodzieńczych tworzył sobie niezwykłe bazy, które stanowiły pewnego rodzaju azyl. Powstawały one w pobliskich krzakach, trzcinach – słowem we wszystkim, co pozwalało na zbudowanie odosobnienia. Dzisiaj mamy o wiele więcej możliwości na zapewnienie dzieciom takiego miejsca, w którym dziecko poczuje się jak we własnym królestwie.

Jeżeli nie masz czasu lub umiejętności, aby stworzyć własnoręcznie bazę, świetnym rozwiązaniem będzie tipi marki LULANDO, które można postawić w ogrodzie . To stylowy namiot idealny zarówno do zabaw w domu, jak i na zewnątrz. W upalne dni zapewni dziecku doskonałe schronienie przed słońcem, a e dzięki wysokiej jakości wypełnieniu mata w namiocie jest miękka i chroni przed twardym, nierównym gruntem. Tipi posiada stelaż z sosnowego drewna, co czyni go bardzo stabilnym. Konstrukcja namiotu nie jest skomplikowana, bez problemu produkt można szybko i łatwo rozłożyć lub przenieść w dowolne miejsce. Dzięki różnorodnej kolorystyce (6 kolorów) każdy znajdzie idealny odcień dla siebie. Materiał łatwo utrzymać w czystości – można go prać w warunkach domowych i dzięki temu będzie służył przez długi czas. Tipi stanie się ulubionym miejscem dla Twojego dziecka i jego przyjaciół, z którymi będzie wymyślać całą masę ciekawych i kreatywnych zabaw!

Skorzystaj z pięknej letniej pogody i spraw, by Twoje dziecko gromadziło niesamowite wspomnienia podczas zabaw na świeżym powietrzu. Nie pozwól mu marnować młodzieńczych chwil na spędzaniu wolnego czasu w świecie wirtualnym.
www.lulando.pl

No votes yet.
Please wait...