Bezpieczna aktywność w zimie

Zima to czas, w którym także należy utrzymać aktywność fizyczną na odpowiednim poziomie. Dzieci bez względu na pogodę są skore do zabaw na świeżym powietrzu – i bardzo dobrze. Jednak w okresie zimowym należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas śnieżnych zabaw.

1. Krem ochronny – na 10 minut przed spacerem zabezpieczmy skórę dziecka kremem ochronnym na zimę, który zapobiegnie pękaniu i odmrożeniom skóry. Jeśli wybieramy się na narty lub sanki w piękną, słoneczną pogodę pamiętajmy także o tym aby tak dobrać krem, by chronił buźkę naszego malucha przed słońcem.

2. Okulary przeciwsłoneczne – tak nawet zimą są niezmiernie ważne, szczególnie gdy trafi się nam piękna słoneczna pogoda i promienie słońca tak cudnie skrzą się w białym śniegu.

3. Kask ochronny – narty, łyżwy, sanki, ślizgi, na te wszystkie atrakcje zakładamy dzieciom kask chroniący głowę przed uderzeniami. Warto wyposażyć dziecko w kask nawet gdy idziemy na sanki na tzw. „oślą łączkę”. Niewiele trzeba aby jedno dziecko wjechało na drugie. W kasku będzie bezpieczniej i w razie wypadku maluch się nie zniechęci.

4. Strój „na cebulę” – dziecko jest cały czas w ruchu i wówczas jest mu ciepło, jednak w chwili zmęczenie, gdy na chwilę musi usiąść i odpocząć warto jest mieć możliwość zarzucenia na wierzch kolejnej warstwy garderoby, którą wcześniej zdjęliśmy to szalonych zabaw.

5. Zapas – jeśli wybieramy się na dłużej na śnieżne zabawy, warto jest mieć w zapasie dodatkowe rękawiczki, skarpetki i buty. Ręce i nogi najszybciej przemakają i przemarzają.

6. Rozgrzewka – termos z ciepłą herbatą trzeba mieć zawsze pod ręką, wówczas zabawa może trwać znacznie dłużej. Co jakiś czas podajmy dziecku parę łyków gorącej herbaty aby rozgrzało się „od  środka”.

My także ubierzmy się odpowiednio abyśmy przypadkiem nie zepsuli wspaniałej zabawy lamentem, że odmarzają nam ręce lub przemokły nam buty 🙂

No votes yet.
Please wait...