Bezpieczna zabawa

Piękna pogoda, słońce na niebie, przyjemne temperatury, brak intensywnego deszczu zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu 😍 Przypominamy jednak o bezpieczeństwie podczas zabaw dzieci na zewnątrz, kilka porad aby dzieci były bezpieczniejsze.

Rower, hulajnoga – jeśli jazda na rowerze to TYLKO i ZAWSZE w kasku!!!! Tym bardziej jeśli maluch zaczyna powolutku pracę nad równowagą na rowerku biegowym. Dla początkujących maluchów warto pomyśleć o ochraniaczach aby podczas pierwszego upadku nie zniechęciły się obtartym i krwawiącym kolankiem lub łokciem. Starszaki kask obowiązkowo.

Rolki, deskorolki – przejażdżki a w szczególności akrobacje TYLKO i ZAWSZE w kasku i ochraniaczach!!! Moda na skate parkach może nie sprzyja odpowiedzialnym zachowaniom wśród młodzieży ale nauczmy naszego początkującego skatera, że właśnie Ci najlepsi jeżdżą w pełnej ochronie!

Kąpieliska – jeśli maluch nie czuje się jak ryba w wodzie to KONIECZNIE rękawki do pływania lub inne zabezpieczenia przed utonięciem!!! Pamiętajmy także aby przestrzec nasze dzieci, że wejście do wody powinno nastąpić stopniowo bo rozgrzany na słońcu organizm może nie być zadowolony z nagłej ochłody. Zresztą sami dajmy dobry przykład 😉

Kajaki, pontony, sup – pływamy ZAWSZE bez względu na posiadane umiejętności pływackie w kapokach lub kamizelkach ratunkowych!!! Wszelkie sporty i atrakcje wodne wiążą się z ryzykiem nagłego, czasem nieoczekiwanego wpadnięcia do wody. Zaskoczenie, brak doświadczenia czy nawet jakiś drobny uraz podczas wpadania do wody może spowodować brak możliwości reakcji a wówczas kamizelka zminimalizuje skutki takiej „przygody”.

Podwórko – swobodna zabawa na podwórku, placu zabaw, w parku również wymaga od nas konieczności ustaleń z dzieckiem gdzie i na jak długo może się oddalić, kiedy powinno się kontrolnie zameldować i nauki jak zachować się w razie nadmiernego kontaktu z obcymi (to zagadnienie przedstawimy w kolejnym artykule).

To tylko garść ważnych a nawet koniecznych informacji, które jeśli wdrożymy od dziś, nasze dzieci będą bezpieczniejsze a my spokojniejsi 🙂

Pięknych dni pełnych zabawy i radości życzy zespół BezpieczneDziecko

No votes yet.
Please wait...