Bezpieczne dziecko na basenie – jak chronić milusińskich?

Zabawa w basenie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Bardzo ważne jest jednak to, aby była ona bezpieczna. Maluch jest narażony na liczne niebezpieczeństwa, które mogą skończyć się tragicznie. Rodzic powinien być przygotowany na każdą okoliczność. Zastanawiasz się, jak uprzyjemnić szkrabowi wodne szaleństwo? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi, dzięki którym wszystko stanie się jasne!

Uczulenie na chlor

Jeśli wybierasz się z pociechą na basen, to pamiętaj o jego obserwacji. Wiele dzieci posiada wrażliwą skórę, która jest narażona na podrażnienia. Chlor stosowany do utrzymania wody w należytej czystości może doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznych. Objawy uczulenia mogą pojawić się po czasie.

Co robić w takiej sytuacji? Konieczna jest konsultacja z lekarzem. Należy także zrezygnować z wizyt w obiektach publicznych. Najlepszym zakupem jest zakup basenu ogrodowego, gdzie stan i jakość wody można monitorować samodzielnie.

Ochrona przed słońcem

Basen na świeżym powietrzu wymaga stosowania kremu przeciwsłonecznego, dzięki któremu można uniknąć bolesnych poparzeń. Trzeba pamiętać, że powinien on zostać zaaplikowany z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie bezpośrednio przed wejściem do wody. Na szczęście w większości przypadków nie trzeba czekać zbyt długo na wchłonięcie kosmetyku.

Warto mieć świadomość, że tego typu produkty nie zabezpieczają przed wszystkimi negatywnymi konsekwencjami działania palącego słońca. Właśnie dlatego lepiej zrezygnować z kąpieli w ekstremalnych temperaturach. Dobrze założyć dziecku nakrycie głowy.

Spray na owady

Owady mogą skutecznie uniemożliwić kąpiel w basenie. Szczególnie uciążliwe są komary i muchy. Najlepiej zainwestować w spray ochronny przeznaczony dla dzieci. Nie należy aplikować produktów dla dorosłych, których skład nie jest dostosowany do wrażliwej skóry maluszka. Produkty przeciw owadom dla najmłodszych można zakupić w każdej aptece.

Optymalny stan wody

Domowy basen dla dziecka to świetna sprawa, jednak utrzymanie oczekiwanej jakości wody bywa nie lada wyzwaniem. Jej częsta wymiana jest nieekonomiczna, szczególnie w przypadku ograniczonego budżetu. Rodzice polecają maty basenowe, które spowalniają wychładzanie się wody. Ponadto, dobrze jest zainwestować w pompę filtrującą. Doraźnie pomogą także sitka, które umożliwiają wyłowienie martwych owadów, liści i innych zanieczyszczeń. Nie można także nie wspomnieć o pokrywach, które należy zakładać zawsze wtedy, gdy basen nie jest użytkowany.

Akcesoria basenowe

Dzięki akcesoriom basenowym kąpiel staje się ciekawsza, a jednocześnie bezpieczniejsza. W sprzedaży znajdują się dmuchane rękawki, koła ratunkowe, materace. Istotne, aby wybrać produkty wykonane z certyfikowanych materiałów, które spełniają restrykcyjne normy i standardy. Oszczędzanie na jakości nigdy nie jest rozsądnym pomysłem. Wspomniane elementy genialnie sprawdzają się podczas nauki pływania.

Należy podkreślić, że można korzystać z nich nawet w domowym basenie, więc jedynym ograniczeniem są indywidualne potrzeby.

Drabinka do basenu

Starsze dzieci często korzystają z głębokich basenów ogrodowych, które przeznaczone są nie tylko najmłodszym, ale także dorosłym. Wchodzenie i wychodzenie może okazać się problematyczne. Łatwo tutaj o nieumyślne poślizgnięcie się, a nawet groźny wypadek. Coraz więcej osób kupuje ergonomiczne drabinki basenowe. Odpowiednio zamontowane gwarantują oczekiwaną stabilność.

Opieka nad dzieckiem

Kilkulatek w basenie wymaga opieki osoby dorosłej. Nawet niewielka ilość wody nie zwalnia rodzica z kontrolowania pociechy. Warto mieć świadomość, że szkrab może nie tylko zachłysnąć się wodą, ale także przewrócić czy uderzyć. Właśnie dlatego zawsze należy być w pobliżu.

No votes yet.
Please wait...