Bezpieczniej niż przed rokiem ale….

W czasie tegorocznej akcji „ZNICZ”, na polskich drogach doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 910 nietrzeźwych kierujących. Wśród ofiar na drodze byli także piesi.

W tym roku akcja „ZNICZ” rozpoczęła się w piątek 31 października. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy Policji, wspieranych przez Straż Miejską, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

Od 31 października do 2 listopada na drogach doszło do 196 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Dane pokazują, że był to bezpieczniejszy okres niż w 2013 roku, gdy doszło do 338 wypadków drogowych, w których śmierć na miejscu poniosło 38 osób, a 410 osób zostało rannych.

W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 910 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 1298.

Była to pierwsza tego typu akcja, od momentu wejścia w życie przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Niestety, w trakcie tegorocznej akcji „ZNICZ” odnotowaliśmy wypadki śmiertelne z udziałem pieszych, którzy nie posiadali wymaganych odblasków.

(KGP / kb)

No votes yet.
Please wait...