Bezpieczny autobus – eusługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło 2 e-usługi skierowane głównie do użytkowników dróg. Jedną z nich jest „Bezpieczny Autobus”, dzięki której możemy w szybki i łatwy sposób sprawdzić autokar, którym nasze dzieci wybierają się na wycieczkę lub ten którym codziennie jeździmy do pracy i szkoły.

Jest to doskonałe narzędzie wspomagające kontrolę przeprowadzane przez Policję oraz Inspekcję Transportu Drogowego, umożliwiające w każdej chwili wstępną weryfikację pojazdu odnośnie ważności badania technicznego czy OC. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu na stronie serwisu i uzyskujemy dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na dalsze bezpieczeństwo podróży.

Dzięki e-usłudze dowiemy się  między innymi czy autokar:

  • ma ważne nadania techniczne
  • ma ważne OC ubezpieczenie obowiązkowe
  • nie jest oznaczony jako kradziony lub wycofany z ruchu

Uzyskamy także informację o parametrach technicznych takich jak choćby ilość miejsc w autobusie.

„Usługa będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie dostępna z każdego urządzenia z Internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Informacje wyświetlane w ramach usługi są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów, prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych „- źródło: MSW

Doskonała usługa w odpowiednim czasie. Właśnie rozpoczynają się wakacje a wraz z nimi wycieczki, kolonie, obozy, wczasy co oznacza wzrost liczby autokarów na drogach. Każda dodatkowa kontrola jest na wagę życia.

Polecamy i zachęcamy do działania : https://www.bezpiecznyautobus.gov.pl/bezpieczny-autobus-web/

http://youtu.be/LP5WB6OXv1g

Bezpieczna Załoga Portalu

 

No votes yet.
Please wait...