Patronat Generalny Biegu Młodzieżowego

Nasz serwis został Generalnym Patronem II Ślężańskiego Biegu Młodzieżowego o Puchar Burmistrza Gminy Sobótka.

W poprzedniej edycji Biegu udział wzięło 357 osób (158 dziewcząt i 199 chłopców) z 25 szkół!

Dzieci wspaniale walczyły o zdobycie pucharu. Sama formuła biegu jest bardzo zachęcająca, gdyż dzieci biegną z numerami startowymi, w których są chpiy do pomiaru elektronicznego tak jak na profesjonalnych biegach dla dorosłych. Dzięki temu dzieci i rodzice znają czas swojego dziecka co do sekundy a nie tylko wynik 3 najlepszych zawodników z podium. Taki profesjonalny sposób traktowania dzieci w biegach zachęca je do uczestnictwa i każdemu zawodnikowi daję poczucie, że jest ważny i że warto walczyć do samego końca bo każda sekunda będzie odnotowana. W ten sposób dzieci dostają element motywacyjny do treningów przed kolejnym biegiem aby poprawić swój czas, zmierzyć się z własnymi słabościami i osiągnąć sukces. A co najważniejsze po prostu trenować, ruszać się systematycznie. Ponadto każdy uczestnik biegu po przebyciu mety otrzymuje pamiątkowy medal i koszulkę.  Nikt nie oczekuję, że dzieci muszą być najlepsze, muszą pokonać rywali za wszelką cenę –  najważniejsze jest zarażeniem tych młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu wolnego, do szeroko pojętego ruchu w ich życiu a przy okazji do nauki zdrowej, sportowej rywalizacji oraz  radzenia sobie z porażką jak i sukcesem. Dzięki temu łatwiej im będzie wejść w świat dorosłych, który już nie jest tak kolorowy i beztroski jak ten dziecięcy.

BezpieczneDziecko takim akcjom mówi wyraźne TAK, dlatego postanowiliśmy wspierać ten bieg oraz uczestniczyć w nim osobiście. Będziemy z biegaczami i ich bliskimi podczas biegu, organizując konkursy i zabawy z zakresu wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci. Będziemy starali się uatrakcyjnić czas tym dzieciom, które oczekują na swój start, są już po biegu lub tym kibicującym rodzeństwu czy kolegom.

Więcej informacji na temat tego co dla Was przygotujemy znajdziecie na FB bliżej terminu biegu. Śledźcie FB bo pojawi się także konkurs związany z tym konkretnym biegiem.

Jeśli więc zastanawiacie się czy zabrać ze sobą w ten dzień młodsze dzieci lub te , które nie biorą udziału w biegu to odpowiedź brzmi TAK. Nie będą się nudzić i przy okazji dowiedzą się ciekawych i ważnych rzeczy na temat bezpieczeństwa i będą miały szanse wygrać nagrody w konkursach.

Bieg odbędzie się 18 czerwca w Sobótce, szczegółowe informację odnośnie biegu i zapisów znajdziecie http://www.kbsobotka.pl/2-slezanski-bieg-mlodziezowy-o-puchar-burmistrza-sobotki-pod-patronatem-serwisu-www-bezpiecznedziecko-eu

Zapraszamy

Bezpieczna Załoga Serwisu

No votes yet.
Please wait...