Bieg Na Szczyt Rondo 1

Czwarta edycja unikalnego biegu po schodach – Bieg Na Szczyt Rondo 1 – odbędzie się już 15 marca od godz. 10 rano. Kilkuset zawodników, w tym czołowi specjaliści towerrunningu na świecie, pokona 836 schodów prowadzących na 37. piętro warszawskiego biurowca. Całkowity dochód z opłat startowych zostanie jak zawsze przekazany Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. W zawodach pobiegną również celebryci, zespoły zawodowych i ochotniczych straży pożarnych, osoby pracujące w Rondo 1, a także przedstawiciele branży nieruchomości.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to już uznana marka – lubiana przez amatorów biegania po schodach, atrakcyjna dla mediów oraz bardzo wysoko oceniana przez zagranicznych zawodników i Towerrunning World Association. Wyrazem tego uznania jest przyznanie biegowi w tym roku tytułu Grand Prix of Poland, co oznacza, że stał się jedną z 11 najważniejszych imprez w Pucharze Świata. Rondo 1 stoi tym samym w jednym szeregu z tak znanymi budynkami, jak Empire State Building (Nowy Jork), Stratosphere Tower (Las Vegas), Torch Tower (Doha), Taipei 101 (Taipei), Millenium Tower (Wiedeń) czy Eureka Tower (Melbourne).

Na liście startowej nie zabraknie zawodników i zawodniczek z czołowej dziesiątki Pucharu Świata w bieganiu po schodach, w tym Piotra Łobodzińskiego – triumfatora ubiegłorocznego Towerrunning World Cup oraz mistrzyni Polski w biegach górskich – Dominiki Wiśniewskiej-Ulfik.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 to również wydarzenie charytatywne. Podobnie, jak w poprzednich latach, poprzez swój start w zawodach biegacze wspomogą Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – na rzecz tej organizacji przekazywany jest całkowity dochód z opłat startowych. W 2013 roku zebrano w ten sposób niemal 25 tysięcy złotych.

500 ogólnodostępnych pakietów startowych dostępnych w tegorocznej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1 zostało zarezerwowanych w rekordowym czasie 25 minut!

Partnerami i sponsorami Biegu na Szczyt Rondo 1 są m.in. firmy CBRE oraz Reebok. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: miesięcznik Eurobuild, radio WAWA oraz portal maratończyk.pl.

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl i profilu www.facebook.com/BiegNaSzczytRondo1.

 

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach: – Całkowita wysokość budynku: 192 m – Liczba pięter do pokonania: 37 – Liczba schodów do pokonania: 836 – Liczba schodów na 1 półpiętrze: 11 – Liczba nawrotów: 76

***

RONDO 1 to najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny budynek wysokościowy klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Oddana do użytku w 2006 roku 40-piętrowa wieża znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się parking, lokale usługowe oraz biuro zarządcy obiektu. RONDO 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące”. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt RONDO 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill. www.rondo1.pl

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od prawie 30 lat. Obecnie ma pod opieką ponad 1300 dzieci.

Źródło: SOS Wioski Dziecięce

No votes yet.
Please wait...