Certyfikat BezpieczneDziecko dla książeczek edukacyjnych z serii „Wiem i ja”

Program Certyfikat BezpieczneDziecko powstał z myślą o Firmach i Producentach, którzy mają do zaoferowania produkty oraz usługi dla dzieci wyróżniające się wysoką jakością, bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Na rynku dostępny jest ogrom produktów i usług dedykowanych dzieciom i dobry wybór nie jest łatwy. „Opracowaliśmy  Program Certyfikat BezpieczneDziecko właśnie po to, aby ułatwić dokonanie wyboru i wyłonić te produkty i usługi, które zostały uznane przez naszą Komisję Certyfikującą za „Przyjazne Dziecku” szczególnie pod względem jakości i funkcjonalności, a także bezpieczeństwa”.

Na rynku dostępne są produkty i usługi posiadające certyfikaty dopuszczające je do obrotu, znaki jakości, atesty  – jednak nie wszystkie są godne polecenia i nie wszystkie zasługują na uznanie konsumentów oraz Członków naszej Komisji.

W przypadku książeczek edukacyjnych „Wiem i ja” członkowie komisji certyfikującej mieli okazję jednogłośnie wydać pozytywną opinię a tym samym przyznać znak Produkt Przyjazny Dziecku polskiemu produktowi. Tym razem Certyfikat BezpieczneDziecko otrzymały książeczki edukacyjne „Wiem i ja” wydawnictwa Media Service Zawada.

Książeczki wykonane są w sposób dokładny i estetyczny, kolorystyka jest stonowana, nie drażniąca oka, jednak zaciekawia i pobudza wyobraźnię. Obrazki i grafika doskonale współgrają z tekstem i opisem.

Pod względem bezpieczeństwa książeczki z serii „Wiem i ja” spełniają wszelkie kryteria, które pozwalają uznać nam produkt za bezpieczny. Wykonane zostały z materiałów, które posiadają pozytywne wyniki badań laboratoryjnych na zgodność z normą EN71. Kanty i rogi są zaokrąglone, strony są grube, brak jest ostrych krawędzi. Treści są prawidłowe i adekwatne do wieku.

Książeczki są funkcjonalne także ze względu na ich format. Wygodnie leżą w rączce malucha, z łatwością dziecko może przewracać strony. Są one nieduże, dzięki czemu mogą towarzyszyć zawsze dziecku w jego podróżach. Tematyka dostosowana jest do możliwości poznawczych dziecka.

Książeczki „Wiem i ja” to seria wspomagająca edukację najmłodszych w zakresie poznawczym literek i liczb. Wiedza podana w sposób łatwy i przyjemny dla oka malucha, tak aby nauka była przyjemnością.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...