Certyfikat i znak „Produkt Przyjazny Dziecku” dla COLORIN COLORADO

Podręcznik dla dzieci do nauki języka hiszpańskiego Colorin Colorado zdobył pozytywne opinie wszystkich członków Komisji Certyfikującej i tym samym otrzymał Certyfikat na rok 2018 oraz znak Produkt Przyjazny Dziecku. Jest to książka autorstwa Doroty Nieto-Kuczyńskiej (mgr iberystyki,m.in.stypendystka Królestwa Hiszpanii oraz Ośrodka Języków Nowożytnych w Granadzie) zajmującej się nauczaniem języka hiszpańskiego od 2000 roku.

Podręcznik został przeanalizowany pod względem jakości, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Członkowie Komisji docenili przepiękną i zachęcającą kolorystykę, estetykę wykonani, dbałość o dopracowanie szczegółów, dobór tematyki i elementów obrazkowych do wieku dzieci. Pozytywne wrażenie zrobiły dodatkowe karty z naklejkami. W kwestii jakości wykonania znaczenie odegrała jakość papieru, jest przyjemny w dotyku, nie ma nieprzyjemnego zapachu oraz łatwość użycia naklejek. Książka jest bardzo estetycznie skomponowana pod względem wizualnym, zachęca do oglądania i tym samym do wykonywania poleceń oraz kreatywnego podejścia do zadań.

Treści są jasne a polecenia zrozumiałe, płyta odznacza się wysoką jakością nagrania, dialogi są przyjemne, głosy są profesjonalnie i intuicyjnie dobrane. Treść jest spójna z podręcznikiem. Podręcznik stanowi doskonałe źródło do pracy z dziećmi dla nauczyciela co zostało docenione przez branżowego Członka Komisji, magistra iberystyki i dyplomowanego nauczyciela języka hiszpańskiego.

Colorin Colorado Espanol, Robots y Teclado to:

  • nauka w oparciu o zasadę spirali (czyli przemyślane i konsekwentne korzystanie z wcześniej poznanych treści) nauka przez zabawę
  • metoda naturalna ( dzieci uczą się poprzez pełne „zanurzenie” w język, poznają całe frazy i uczą się korzystając z kontekstu i sytuacji komunikacyjnych stworzonych przez nauczyciela)
  • metoda fotoreporterska (dzieci współtworzą podręcznik poprzez dodawanie własnych zdjęć z różnych wydarzeń)
  • metoda hybrydowa (dzieci uczą się z nauczycielem, a poznane treści mogą ugruntować korzystając z multimedialnej platformy)

JEDYNA TAKA DLA DZIECI 🙂

www.colorincolorado.pl

No votes yet.
Please wait...