Co podarować dziecku zamiast prezentu w dniu jego święta

W dzisiejszych czasach nadmiar obowiązków zarówno zawodowych jak i domowych powoduje, iż ciągle brakuje nam czasu. Szczególnie odbija się to względem partnera i dzieci, dla których wspólnie spędzone chwile są często rzadkością.

Z badań przeprowadzonych przez Katedrę Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień wynika, że niemal 70% dzieci w wieku szkolnym nie jest przytulanych przez rodziców, połowa nie je z nimi wspólnych niedzielnych obiadów, a prawie, co trzecie nie spędza z rodzicami wieczorów, bo ci zbyt późno wracają z pracy.

prezenmarzenCzas spędzony z rodzicami jest dla dziecka okresem niepowtarzalnym. Zacieśnia wzajemne więzy, rozwija i daje poczucie bezpieczeństwa. Dzień Dziecka to dobra okazja aby zamiast standardowych klocków, kolejnej lalki czy gry komputerowej podarować swojemu maluchowi coś niepowtarzalnego – siebie.

Aby ten dzień był wyjątkowy, powinniśmy zorganizować atrakcje, które będę interesujące dla naszej pociechy, a jednocześnie kreatywne, aby dziecko się nie znudziło. Najważniejsza w doborze odpowiedniego podarunku jest znajomość upodobań malucha. Jeśli dziecko kocha zwierzęta możemy zabrać je na próbną naukę jazdy konnej, może odkryje nowe pasje. Gdy lubi spędzać czas na świeżym powietrzu doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka rowerowa, a jeśli kocha samochody na pewno ucieszy je wspólna zabawa na torze gokartowym.

Obecnie doskonałym rozwiązaniem na niestandardowe prezenty są specjalistyczne serwisy, które pomagają zorganizować zapracowanym rodzicom ciekawą formę spędzania wolnego czasu dla najmłodszych. Aby zaskoczyć malucha kiedy obudzi się rano możemy podarować mu ładnie zapakowany voucher, w którym będzie zaplanowana dana atrakcja w ciągu dnia.

prezenmarzen1Tworząc serwis, założeniem było spełnianie marzeń i oferowanie niestandardowych prezentów wywołujących radość i uśmiech na twarzach bliskich, również najmłodszych – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.com. Wśród naszych propozycji mamy ciekawe formy spędzania czasu dla każdego członka rodziny. Najmłodszym możemy zaproponować na przykład naukę jazdy konnej, przygody w parku linowym czy jazdę gokartem dla małych kierowców. Atutem takiego rodzaju zakupów jest możliwość skorzystania z profesjonalnej porady wyspecjalizowanych konsultantów, którzy pomagają dobrać odpowiedni podarunek dopasowany do wieku, zainteresowań czy marzeń odbiorcy – dodaje.

Bycie rodzicem to bardzo odpowiedzialna funkcja, od tego ile czasu spędzamy z dzieckiem zależy jego osobowość, poglądy i wartości. Dzień Dziecka to doskonała okazja aby poświęcić mu więcej uwagi, zacieśnić więzy i aby maluch poczuł się wyjątkowy.

No votes yet.
Please wait...