Co warto kupić dziecku do przedszkola?

Nie da się ukryć, że przygotowanie dziecka na pierwszy dzień w przedszkolu jest dla każdego rodzica wyjątkowo stresującym przeżyciem. Maluchy jeszcze nigdy nie doświadczyły tak długiej rozłąki z rodzicami, więc mamy muszą przygotować się na to, że obiorą swoją pociechę z przedszkola zapłakaną i zdruzgotaną. Niemniej jednak młode mamy stresują się również tym, jak skompletować wyprawkę dla przedszkolaka, by już w tym pierwszym dniu, absolutnie nic mu nie zabrakło. Z pewnością w natłoku codziennych obowiązków, ciężko będzie znaleźć czas na to, by na spokojnie usiąść i zastanowić się nad tym, co maluchowi może się przydać podczas pierwszego, całkowicie samodzielnego pobytu w przedszkolu. Wobec tego, o czym nie można zapomnieć w dniu, w którym nasza pociecha ma rozpocząć swoją przedszkolną przygodę?

Odpowiednie buciki, by dziecko czuło się komfortowo

Buty dla maluchów są różnorodne. Na rynku znajdziemy kalosze dziecięce, kapcie dziecięce i wiele innych modeli. Pamiętajmy jednak o tym, że dziecko podczas całego pobytu w placówce przedszkolnej nie może biegać tylko i wyłącznie w samych skarpetkach lub całkowicie boso. Zadbajmy więc o to, by wyposażyć naszego malucha w parę wygodnych i solidnych kapci. Nie tylko zabezpieczy to skarpetki przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, ale także- jeśli wybierzmy kapcie z odpowiednią podeszwą- może uchronić dziecko przed ewentualnymi upadkami i utratą równowagi. Warto również w tym momencie zwrócić uwagę na to, że kapcie dla maluchów znacznie zwiększają ich komfort i chronią stópki dziecka przed ewentualnym uderzeniem i nieprzyjemną kontuzją. Oczywistym jest więc fakt, że kapci do przedszkola nie może zabraknąć na wyposażeniu naszego dziecka. Pamiętajmy jednak o tym, by zwrócić ogromną uwagę na ich wybór, gdyż to właśnie poszczególne aspekty, mogą mieć największe znaczenie.

Nie zapomnijmy o przytulnym kocyku!

Każdy rodzic wie, że ulubionym momentem każdego przedszkolaka jest nic innego jak czas na popołudniową drzemkę. Wobec tego kocyki dla przedszkolaka wydają się być absolutnie niezbędnym elementem wyposażenia dla każdego malucha. Warto wybierać przede wszystkim te kocyki, które są wykonane z bezpiecznych materiałów i które nie spowodują powstania reakcji alergicznej. Co więcej kocyk dla malucha musi być komfortowy i przyjemny w dotyku, co znacznie podniesie jakość popołudniowej drzemki. Pamiętajmy również o wyborze odpowiedniego wzoru i koloru takiego kocyka, by malec mógł pod nim wypoczywać z prawdziwą dumą i spokojem.

No votes yet.
Please wait...