Co zrobić, kiedy dziecko lubi malować po ścianach?

Pomalowaliście swoje cztery kąty. Zmęczeni, zasiadacie wygodnie z kubkiem kawy na kanapie i podziwiacie odnowione mieszkanie. Nagle z pokoju obok dobiega Was niepokojący dźwięk – chichot, tupot stóp, dźwięk rozrzucanych kredek. Okazuje się, że Wasz domorosły kilkuletni artysta znowu coś zmalował – tym razem na świeżo pomalowanej ścianie…

 

EasyCare – znakomita opieka Twoich ścian

Farby do ścian EasyCare to rozwiązanie dla rodziców niesfornych maluchów, które lubią malować po ścianach, ale także dla posiadaczy wyjątkowo ruchliwych zwierząt domowych…i dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że długo będą mogli cieszyć się czystością nowo pomalowanych ścian i intensywnością koloru farby, która tak szybko nie traci swoich walorów.

 

Co zrobić, kiedy dziecko lubi malować po ścianachFarby hydrofobowe gwarancją czystości

Farba Dulux EasyCare posiada właściwości hydrofobowe – nie pozwala wniknąć płynnym zabrudzeniom w głąb powierzchni. Dlaczego jest jedyna w swoim rodzaju? 1. klasa polskiej normy PN-C 81914:2002 gwarantuje, że po 200 cyklach szorowania farby z tej klasy będą miały ubytek grubości powłoki nie większy niż 70 um.

Dulux Easy Care po 2000 cyklach szorowania ma ubytek grubości powłoki nie większy niż 10 um – jest ponad 10-krotnie trwalsza! Płynne zabrudzenia momentalnie spływają ze ściany, a matowa powłoka farby sprawia, że wytarcie ewentualnych przybrudzeń jest dziecinnie proste. Wystarczy gąbka nasączona wodą z detergentem i kilka ruchów ręką. Nie musimy się obawiać o konieczność ponownego malowania, kiedy w dziecko wstąpi duch Picassa.

 

Jak oduczyć dziecko malowania po ścianie?

Farba hydrofobowa rozwiązuje problem usuwania zabrudzeń ze ścian, ale nie powstrzyma zapędów małego artysty. Mimo pewności, że bezproblemowo usuniemy ze ścian dzieła początkującego malarza, powinniśmy nauczyć dziecko poprawnego zachowania. Wtedy nie grozi nam przeniesienie jego twórczości ze ścian na meble i dekorację mieszkania, a w dodatku maluch będzie mógł zatrzymać swoje artystyczne obrazy na własność.

Dziecko powinno mieć swój własny kącik zabaw, którym może spełniać swoje artystyczne fantazje. Powinniśmy zainwestować nie tylko w biurko, kartki papieru, kredki, mazaki, farby i pędzle, ale również w stojącą tablicę, która idealnie zastąpi kuszącą ścianę. Jeżeli pociecha będzie zachwycona swoim kącikiem do malowania i będzie otrzymywała pochwały od rodziców, chętniej będzie zapełniała na kolorowo białe arkusze – nie tykając nieskazitelnie czystych ścian.

Drogą donikąd jest zabieranie maluchowi przyrządów do malowania i metoda krzyku. Dziecko poczuje się stłamszone i skrzywdzone. Na pewno lepszym wyborem jest spokojna rozmowa i wyjaśnienie, dlaczego nie powinno malować ściany, podbudowane pochwałą rysunków i malunków. Rodzice powinni motywować dziecko do rozwijania zdolności manualnych i jednocześnie uczyć je porządku, a także zapewnić niczym nie skrępowaną przestrzeń do wyrażania siebie.

 

Plamoodporna farba poprawi Twój komfort życia na co dzień

Farby EasyCare pomogą Ci zmienić standard życia na lepszy. Wybierając dobrą jakość, wygodne rozwiązanie – Twoja rodzina nie będzie musiała się krępować w domowej przestrzeni i lękać o każdą przypadkową plamę na ścianie, a Tobie ubędzie zmartwień o ewentualne zabrudzenia świeżo pomalowanych powierzchni. Możesz wybierać z blisko 50 odcieni kolorów, które na długo pozostaną intensywne – będą cieszyły oko i podwyższały komfort domowego relaksu.

 

Artykuł powstał we współpracy z DULUX

No votes yet.
Please wait...