Czym jest szkolenie Safety Experience?

Safety Experience to program jednodniowego szkolenia, które obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną na torze. Jest to idealna propozycja dla osób, które poszukują profesjonalnych lekcji z bezpiecznej jazdy samochodem.

Skorzystać ze szkolenia może każdy kierowca. Nie musi on być przy tym właścicielem samochodu marki Mercedes-Benz. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, nie tylko możesz polepszyć swoją technikę jazdy, ale również nauczyć się odpowiednich zachowań za kierownicą podczas sytuacji zagrożenia na drodze. Całość odbywa się pod pilnym okiem profesjonalnych instruktorów i w kontrolowanych warunkach.

Jak wygląda szkolenie ?

Całość spotkania składa się z pięciu modułów. Pierwszy z nich to część teoretyczna. W jego trakcie następuje omówienie punktów spotkania, po czym prowadzący przechodzą do szkolenia teoretycznego. Kolejne moduły dotyczą już ćwiczeń na torze. Początkowo, uczestnicy stawiają czoła wytrzymałości systemów bezpieczeństwa. Dzielimy je na czynne i bierne. Wpływają one bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze. Testowane są wówczas nadsterowność, podsterowność, balans środkiem ciężkości, technika skrętu, przewidywanie i unikanie zagrożeń na drodze, prawidłowa pozycja za kierownicą i wiele innych.
Następny punkt to hamowanie awaryjne. Instruktorzy uczą wówczas jego technik, skrętu awaryjnego, szosowego i manewrowego. Nauczysz się również metod wczesnego wyboru drogi omijania przeszkody oraz powrotu na pożądany tor jazdy, jak i kształtowania prawidłowej reakcji ruchowej podczas omijania przeszkody połączonej z awaryjnym hamowaniem.
Czwarty moduł dotyczy systemów jezdnych. Wykonuje się wtedy ćwiczenia na płycie poślizgowej z szarpakiem i wprowadza pojazd w poślizg nadsterowny i podsterowny. Dowiesz się podczas niego jak prawidłowo operować kierownicą oraz podejmować działania związane z gazem i hamulcem w trakcie poślizgu. Następuje wówczas również test systemów takich jak: DRIVEPILOT, PRE-SAFE, PRE-SAFE PLUS i wiele innych.
Ostatni punkt to tzw. EQ TOUR Road Trip. Ten moduł przeprowadzany jest na otwartych drogach. Prezentuje się podczas niego najnowszej generacji samochody elektryczne marki Mercedes-Benz i systemy wspomagające bezpieczeństwo jak i systemy komunikacji.

Tego typu szkolenie, oprócz przydatnej nauki bezpiecznej jazdy jest świetnym pomysłem na spędzenie miło czasu. Poza zajęciami praktycznymi, zyskasz tu wiedzę teoretyczną i wykształcisz przydatne ruchy za kierownicą. Podczas zajęć nie brakuje też adrenaliny i przyjemności z jazdy najnowszymi modelami marki Mercedes. 

W ostatnim czasie, zajęcia typu Safety Experience odbyły się dla klientów i partnerów MB Motors Poznań. Uczestnicy szkolenia przetestowali wtedy wiele modeli Mercedesa w dość ekstremalnych warunkach na torze w Bednarach. Wszystko to, w celu zwiększenia swojej świadomości w zakresie prowadzenia pojazdów oraz poznania zaawansowanych systemów bezpieczeństwa w samochodach marki Mercedes-Benz. Zajrzyj na stronę MB Motors i dowiedz się więcej na temat nadchodzących szkoleń.

No votes yet.
Please wait...