Do kiedy nosić dziecko w rożku?

Rożek niemowlęcy to sposób na poczucie bezpieczeństwa przez małe dziecko. Może się w nim poczuć podobnie jak w brzuchu mamy. Wielu rodziców zastanawia się do kiedy nosić dziecko w rożku. Z artykułu dowiesz się najpotrzebniejszych informacji odnośnie tego elementu dla noworodka.

Noszenie noworodka w rożku- sposób na ułatwienie pierwszych tygodni

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka może okazać się dużym wyzwaniem. Na pewno jednym z produktów, które doceni świeżo upieczony rodzic to rożek dla niemowlaka. Bardzo często znajdziemy go na listach do szpitala przed porodem lub tuż po nim. Ten niepozorny gadżet może okazać się wyjątkowo przydatny przy tak małym dziecku. Rożki niemowlęce, sprawdzą się jako pierwszy otulacz lub kocyk. Noworodek czuje się w nim bezpiecznie, do tego maluszek łatwiej zaśnie i uspokoi się w nim. 

Kolejnym atutem rożków jest pewne noszenie dziecka. Jego niewielki rozmiar sprawia, że mieści się do kosza Mojżesza, łóżeczka, czy wózka. Bez problemu możliwe jest przeniesienie go z wózka do łóżeczka, bez budzenia noworodka. Taki rożek dodatkowo też ogrzewa maluszka. Dlatego warto sprawdzać co jakiś czas, czy maluch nie ma w środku za ciepło. Jednym ze sposobów jest dotknięcie karku noworodka. Rożki niemowlęce bardzo często polecane są na prezent dla młodych rodziców. Można je znaleźć w kilkudziesięciu wzorach, kolorach oraz motywach. Nieprawidłowe noszenie dziecka może mieć różne złe konsekwencje, dla jego zdrowia. Dlatego warto zainwestować w produkt, dzięki któremu będziemy prawidłowo nosić noworodka.     

Noszenie noworodka w rożku — od kiedy?

W rożku możemy podnosić noworodka od razu po urodzeniu, nawet do 3 miesięcy życia. Może się wydawać, że to niedługo, lecz ten czas ma wpływ na rozwój dziecka. Warto zaopatrzyć się w tego typu gadżet dla niemowląt. Pierwsze chwile niemowlaka na świecie są szczególnie istotne dla jego zdrowia. Jest to też wyjątkowy czas dla rodziny pełen czułości oraz miłości. Jednak pojawiają się też obawy, w szczególności gdy mamy podnieść dziecko. Rączki dziecka tak samo jak nóżki dziecka są bardzo delikatne i malutkie, dlatego wiele osób ma obawy jak prawidłowo podnosić noworodka. W szczególności te lęki tyczą się osób, które wcześniej nie miały do czynienia z takimi maluchami. Przy podnoszeniu musimy zwrócić uwagę na jego kręgosłup, tak by nie był nienaturalnie wygięty. Becik zdecydowanie ułatwi tę czynność i sprawi, że nie będziemy aż tak zestresowani. W pierwszych miesiącach malucha, czeka nas wiele odwiedzin rodziny oraz znajomych. Dlatego warto posiadać ten gadżet, który ułatwi podnoszenie nowego członka rodziny.

Na jaki rożek dla noworodka się zdecydować?

Ciężko stwierdzić jaki rożek będzie idealny dla naszego dziecka. Jednak przy zakupie warto jest zwrócić uwagę, na kilka szczegółów. Przede wszystkim usztywnienie, materiał oraz wiązanie. Dobry becik powinien być wykonany z certyfikowanego materiału, który będzie bezpieczny dla skóry dziecka. Może to być bawełna, bambus czy len. Zimowa wersja może być trochę grubsza w porównaniu do beciku letniego. 

Można spotkać beciki zapinane na rzepy bądź wiązane za pomocą szarf. Przy takich produktach możliwe jest trzymanie dziecka na ramieniu rodzica. Trzymając noworodka w ten sposób, pojawia się bardzo bliska więź pomiędzy rodzicem, a niemowlakiem. Jednak rozwiązanie z zapięciem na rzepy nie jest do końca praktyczne. Po czasie rzepy mogą stracić przyczepność, złapać paprochy czy nitki. Przez to mogą stracić swoją funkcję. Wiązania przy pomocy szarf i troczków mogą okazać się o wiele trwalsze.     

No votes yet.
Please wait...