Domowa lemoniada zamiast napojów gazowanych

Lato to pora roku podczas której z chęcią sięgamy po zimne, orzeźwiające napoje. Przy obecnej pogodzie odpowiednie nawadniania organizmów naszych dzieci to kwestia, o której musimy pamiętać. Często jednak zdarza nam się zapominać, że to co piją nasze dzieci jest równie istotne, jak ich codzienna dieta.

Kolorowe, gazowane napoje i soki, jakie możemy spotkać na sklepowych półkach są bogate w cukier, konserwanty i barwniki. Najodpowiedniejsza i najzdrowsza dla dzieci jest zwykła woda mineralna, niestety dla nich picie wody jest nudne po prostu nudne. Świetnym zamiennikiem kolorowych napojów jest domowej roboty lemoniada, które zasmakuje każdemu dziecku. Dla urozmaicenia smaku tradycyjnego, cytrynowego napoju możemy dodać ulubione owoce sezonowe.

lemoniada

Do przygotowania lemoniady potrzebne nam będą następujące składniki: 4 szklanki zimnej wody, 0,5 szklanki miodu, 1,5 szklanki zmiksowanych truskawek, 0,5 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny, skórka z jednej cytryny, kostki lodu. Wodę podgrzewamy z miodem, do momentu jego całkowitego rozpuszczenia. Następnie odstawiamy ją, aby przestygła. Zmiksowane truskawki przecieramy przez sitko, aby pozbyć się pestek. Postały mus mieszamy razem z sokiem i skórką z cytryny. Schłodzoną wodę z miodem dodajemy do musu z truskawek i cytryny. Całość wstawiamy na kilka godzin do lodówki, napój podajemy z kostkami lodu i plasterkiem cytryny. Przygotowanie domowej lemoniady zajmie nam tylko chwilę, a my będziemy mogli cieszyć się jej orzeźwiającym smakiem z najbliższymi.

Więcej wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania naszych dzieci dostępnych jest na  stronie Programu Porcja Pozytywnej Energii, który promuje także aktywność fizyczną, walkę z otyłością oraz dbanie o otaczające nas środowisko.

Źródło: Program PPE

No votes yet.
Please wait...