Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

Już po raz drugi otwierają się ogrody Kancelarii Premiera. Na dzieci i dorosłych 1 czerwca czeka mnóstwo atrakcji – gry, koncerty, warsztaty i spotkania z gwiazdami sportu. Wstęp wolny.

PREMIER_DZIEN_DZIECKA_PLAKAT_WWWs_images_ikony_thumb_medium600_338Co, gdzie, kiedy

Już 1 czerwca każdy – podobnie jak rok temu – będzie mógł przyjść do siedziby szefa rządu na rodzinny piknik. Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera organizowany jest wspólnie z resortami. Również Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Piknik odbędzie się 1 czerwca (niedziela) w godz. 10.00-16.00 w ogrodach Kancelarii Premiera. Wejście od Al. Ujazdowskich.

Nauka przez zabawę

Jak połączyć naukę z zabawą pokażą m.in. Centrum Nauki Kopernik oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W strefie nauki dzieci będą mogły na chwilę wcielić się w rolę prawdziwego naukowca. W fartuchach, ochronnych goglach i rękawiczkach mali badacze przeprowadzą doświadczenia:
• obejrzą preparaty pod mikroskopem,
• zbudują model cząsteczki,
• zeskanują siatkówkę oka.

Wśród atrakcji naukowych przygotowano także strefę robotyczną. Do jej odwiedzenia namawiać będą postaci z Gwiezdnych Wojen.

Jedzmy zdrowo

W czasie pikniku będziemy przekonywać dzieci i ich rodziców, że zdrowe odżywianie nie musi być wcale nudne. Do jedzenia zdrowej żywności zachęcać będziemy poprzez gry i zabawy edukacyjne. Dzieci będą mogły wziąć udział w zorganizowanych przez MEN warsztatach przyrządzania zdrowego i smacznego jedzenia, a ci którzy lubią kulinarne eksperymenty będą mieli okazję posmakować dań kuchni molekularnej.

Kultura i sztuka

Na wszystkie dzieci czekać będzie moc atrakcji kulturalnych:
• koncerty,
• przedstawienia,
• warsztaty teatralne, plastyczne i muzyczne.

Swój talent teatralny odkryć będzie można pod okiem fachowców z Teatrów Baj, Guliwer, Lalka i z Teatru Nowego. Warsztaty plastyczne poprowadzą studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zaś edukacją muzyczną zajmą się przedstawiciele Fundacji Talent – Muzyka – Pasja.

Sport i aktywność

Na pikniku nie zabraknie gier i zabaw sprawnościowych. Wśród sportowych atrakcji znajdą się:
• interdyscyplinarny tor przeszkód przygotowany przez Fundację Marcina Gortata,
• konkursy i animacje z udziałem gwiazd sportu,
•  nauka tenisa ziemnego dla najmłodszych.

W konkursie plastycznym Ministerstwa Sportu do wygrania będzie natomiast wycieczka po Stadionie Narodowym dla całej rodziny. Niespodzianka czeka też na miłośników rajdów samochodowych.

Zobacz jak pracują służby mundurowe

W tym dniu służby mundurowe zaprezentują nie tylko swoje pojazdy służbowe, ale też to, jak pracują. Maluchy będą mogły zabezpieczyć własne odciski palców pod okiem funkcjonariuszy z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego oraz poznać inne tajniki pracy techników kryminalistyki. Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej pokażą, na czym polega tresura psów służbowych, zaś Biuro Ochrony Rządu opowie o swojej służbie.

Poznawanie świata

W tym roku nasi najmłodsi goście będą mogli wyruszyć  w podróż po najodleglejszych zakątkach świata. W wyrobieniu niezbędnego do odbycia podróży „paszportu do świata wyobraźni” pomogą przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W czasie kulturoznawczej wyprawy dzieci będą mogły zapoznać się z bajkami europejskimi, arabskimi czy afrykańskimi, a także wziąć udział w warsztatach opowiadania obrazkowego inspirowanego opowieściami rysowanymi z Japonii, Indii czy Peru.

Nie ma wolności bez radości!

W tym roku Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja do wspólnego i radosnego świętowania 25-lecia wolnej Polski. Dlaczego? Ponieważ Dzień Dziecka poprzedza jedno z najważniejszych wydarzeń 2014 roku – 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca. Dlatego tegoroczny Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera będzie obchodzony pod hasłem „Nie ma wolności bez radości!”. Tego dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dla dorosłych, a przy okazji wspólnie uczcimy 25. urodziny wolnej Polski.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

No votes yet.
Please wait...