Egzotyczny pająk wraz z kokonem znaleziony w sklepie wśród bananów…

Policjanci z powiatu milickiego brali wczoraj udział w dość nietypowej interwencji. Funkcjonariusze po tym jak otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w kartonie z bananami dużego, egzotycznego pająka natychmiast pojechali do jednego z miejscowych sklepów. Klientów i pracowników sklepu ewakuowano, a pająka wraz z kokonem przejęły miejscowe służby weterynaryjne.

 

15 grudnia br. tuż przed godziną 19.00 dyżurny Policji w Miliczu został telefonicznie powiadomiony przez kierownika jednego z miejscowych marketów, że na terenie sklepu został znaleziony duży pająk. Policjanci, którzy natychmiast przyjechali do sklepu potwierdzili przekazaną informację. Okazało się, że jeden z klientów w kartonie z bananami znalazł dużego, egzotycznego pająka wraz z uplecionym kokonem, w którym mogły znajdować się jeszcze inne małe pająki. Pracownicy sklepu jeszcze przed przybyciem funkcjonariuszy schwytali pająka do słoika, a kokon zabezpieczyli do foliowym workiem chcąc uniemożliwić rozprzestrzenienie się ich po sklepie. W związku z tym zdarzeniem ewakuowano blisko 30 klientów i pracowników sklepu.
Na miejsce wezwano przedstawicieli służb weterynaryjnych i sanitarnych, którzy przejęli dalsze czynności w tej sprawie i wtedy okazało się, że schwytany pająk należy prawdopodobnie do grupy bardzo agresywnych i jadowitych. Dopiero badanie przeprowadzone przez specjalistę zajmującego się, na co dzień pająkami określi gatunek zwierzęcia.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że banany pochodziły z Kolumbii, a ostania ich partia została dostarczona do sklepu dzień wcześniej.Pająka wraz z kokonem zabezpieczył uprawniony Inspektor Weterynarii, a policjanci obecnie prowadzą czynności sprawdzające mające na celu ustalenie, czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia klientów oraz pracowników sklepu.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Miliczu

 

 

No votes yet.
Please wait...