Escape Room Warszawa®– pokoje przygód dla dzieci

Zastanawiasz się jak oderwać dzieci od komputera i gdzie spędzić czas z rodziną w niecodzienny sposób? A może szukasz niespotykanego miejsca na urodziny dla swojego dziecka czy po prostu chcesz kreatywnie spędzić deszczowe popołudnie? Pozwól dzieciom wykorzystać przebiegłość, spryt i wyobraźnię podczas zabawy w pełnych przygód pokojach Escape Room.

Pokoje typu Escape Room dla dzieci bazują na zespołowej grze przygodowej odbywającej się w tzw. pokoju ucieczki. Zabawa daje dzieciom możliwość wejścia w magiczny świat przygód na całe 60 minut. Korzystając ze wskazówek i podpowiedzi, dzieci muszą wykorzystać swą wyobraźnie, by rozwiązać szereg zagadek i wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Wszystko w wyjątkowej, pobudzającej kreatywność scenerii.

ROOM ESCAPE WARSZAWA na Pradze  ul.Inzynierska 1 www.roomescape.pl, fot.Krzysztof Zuczkowski

W pokoju Indiana w Room Escape Warszawa® dzieciaki mogą zmierzyć się z tajemnicami średniowiecznego zamku w pokoju Rycerskim, w Indianie poczuć się jak nieustraszony Indiana Jones, a w pilnie strzeżonym Muzeum wykazać się zręcznością i sprytem. Room Escape, czyli ucieczka z pokoju, to 60 minut niezapomnianych wspomnień i nieopisanych emocji, które na długo pozostają w pamięci najmłodszych. Dodatkowo członkowie rodziny poprzez zabawę uczą się współpracować ze sobą, a rodzice mogą się wiele dowiedzieć o swoich dzieciach, patrząc, jak radzą sobie z rozwiązywaniem zagadek.

ROOM ESCAPE WARSZAWA na Pradze ul. Inzynierska 1, www.roomescape.pl, fot.Krzysztof Zuczkowski

Pokoje Room Escape Warszawa® są przystosowane również dla grup dzieci, od 7 roku życia. W przypadku najmłodszych, animator wchodzi z uczestnikami do pokoju, dyskretnie ukierunkowuje ich uwagę, pomaga w rozwiązywaniu trudniejszych zagadek oraz dba o wysoki poziom energii i pełną entuzjazmu atmosferę. Z kolei starsze dzieci doskonale radzą sobie w pokojach same, ale dzięki zamontowanym w nich kamerom, animatorzy i tak czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i przebiegiem całej zabawy.

Na czym polega zabawa w Room Escape?
Po zamknięciu w pokoju, dzieci oglądają krótki filmik wprowadzający w atmosferę i tematykę danego pomieszczenia, a następnie muszą rozwiązać szereg zagadek, odkrywać ukryte komnaty, otwierać tajne skrytki, i uruchamiać różnego rodzaju magiczne urządzenia. Wszystkie te zadania są ze sobą powiązane i prowadzą uczestników do finału zabawy, jakim jest ucieczka z pokoju. Początek zabawy polega zawsze na odszukaniu ukrytych w zakamarkach przedmiotów i fragmentów szyfru, dzięki czemu wszystkie dzieci mają szansę na wykazanie się działaniem. Kolejne zagadki wymagają wyobraźni, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia, z czym dzieci radzą sobie w Escape Room niejednokrotnie lepiej niż sami dorośli. Ulubione zadania wszystkich grup to obsługa ukrytych w ścianach tajemniczych elektronicznych mechanizmów i otwieranie zaszyfrowanych kłódek prowadzących do tajemniczych skrytek. Wielką frajdą jest także odkrywanie sekretnych pomieszczeń, które otwierają się wraz z rozwikłaniem kolejnych zagadek. Opinie rodziców potwierdzają, że zabawa w Escape Room Warszawa nie tylko uczy zaufania i współpracy, ale również pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dzieci. Podczas zaledwie jednej godziny dzieci doświadczają, że pełne zwycięstwo można osiągnąć tylko dzięki pracy zespołowej, co jeszcze bardziej umacnia więzi w grupie rówieśniczej i rodzinie.

Bezpieczeństwo to podstawa
Wszystkie zagadki i urządzenia w pokojach Room Escape Warszawa® są przyjazne dzieciom. Przed wejściem do pokoju animatorzy przeprowadzają krótką prezentację, wprowadzają uczestników w klimat zabawy, tłumaczą z jakimi zadaniami przyjdzie im się zmierzyć i wyjaśniają zasady gry. Dzięki monitoringowi, który znajduje się w każdym pokoju, animatorzy widzą i słyszą dzieci oraz na bieżąco obserwują co się dzieje w pokoju. Dodatkowo, jeśli dzieci mają problem z rozwiązaniem zagadki, na ekranie monitorów od razu otrzymują podpowiedź i jasne wskazówki do dalszego działania. W przypadku gdyby jedno z dzieci chciało opuścić pokój przed zakończeniem zabawy, wystarczy wcisnąć przycisk „Panic Button”, a drzwi otworzą się. W każdym lokalu znajdują się również toalety oraz skrytki na rzeczy osobiste.

Które pokoje najlepsze dla dzieci?
Room Escape Warszawa®, numer jeden w niezależnym międzynarodowym rankingu Trip Advisor, mieści się w trzech lokalach – w Śródmieściu, w Centrum i na Pradze, oferujących łącznie 9 pokoi ucieczek zwanych przygodami. Grupy dziecięce i rodziny z dziećmi najczęściej rezerwują pokój Indiana, który przenosi w czasy przygód i odkryć rodem z filmów o Indianie Jones, pokój Rycerski z zagadkami średniowiecznego zamku, strzeżone przez lasery Muzeum, przez najmłodszych nazywane najfajniejszym muzeum świata czy awanturniczą przygodę w pokoju Muszkieterów w Escape Room Centrum. Starsze rodzeństwo i rodzice mogą w tym czasie zmierzyć się z tajemnicami mrocznej Piwnicy, wyruszyć w podróż Wehikułem Czasu lub wydostać się z Laboratorium szalonego naukowca.

YouTube

Room Escape Warszawa®
ul. Śniadeckich 1/15 (Metro Politechnika)
e-mail:biuro@roomescape.pl
Tel. +48 503 966 012

Escape Room

Escape Room Warszawa
ul. Inżynierska 1 (Metro Dworzec Wileński)
e-mail:biuro@roomescape.pl
Tel.+48 22 118 30 62
https://escaperoom.pl/

Escape Room Centrum
ul. Marszałkowska 140 ( metro Świętokrzyska)
e-mail:biuro@roomescape.pl
+48 500 351 342

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...