Europejskie oznakowanie CE kontra China Export

Przy okazji informacji o niebezpiecznych gumkach do robienia bransoletek, na których punkcie „zwariowali” nastolatkowie, dzieci i nawet dorośli wyłania się temat znaku jakości C E.

Pisaliśmy, iż gumki posiadające znak C E (Conformité Européenne – umieszczone na wyrobie jest deklaracją producenta, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej) – źródło: Wikipedia,  są bezpieczne. Jednakże na głębszą uwagę zasługuje samo oznakowanie CE.

Oznakowanie CE ma zapewnić kupującego, że produkt, który go posiada jest bezpieczny. Producent aby oznakować swój produkt w ten sposób musi dokonać szereg badań i analiz produktu i spełnić poszczególne wymagania określone dyrektywami unijnymi. Wiele produktów nie posiada oznakowania Conformite Europeenne gdyż nie spełnia warunków dyrektyw lub producent w ogóle nie poczynił starań o uzyskanie takiego oznakowania. Niestety na rynku można znaleźć produkty, które posiadają prawie identyczne znaczki CE jednak nie mające niestety nic wspólnego z bezpieczeństwem. Te znaki to China Export sposób Chińczyków na utrzymanie sprzedaży na odpowiednim poziomie.

Poniżej przypominamy i prezentujemy oba oznakowania i sposoby ich rozróżnienia tak aby nie paść ofiarą oszustwa i wybierając produkt z oznakowaniem CE mieć pewność, że jest to ten znak, którego oczekujemy.

ce-vs-china-export

Różnice są dwie:

1. China Export – literka E znajduje się znacznie bliżej literki C

2. China Export – w literce E środkowa kreseczka ma taką samą długość jak pozostałe.

Apelujemy – ZWRACAJCIE SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA WYGLĄD OZNAKOWANIA CE!!!!

Bezpieczna Załoga Portalu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...