icotamwszkole.pl – projekt który może pomóc

icotamwszkole.pl to projekt internetowy którego zadaniem jest wspieranie komunikacji między szkołami, a rodzicami uczniów. Jak wiadomo wymiana informacji między tymi stronami jest niezmiernie istotna.  Jeżeli funkcjonuje prawidłowo obie ze stron mogą szybko reagować na najróżniejsze potrzeby i wydarzenia związane ze szkołą.

Na stronie internetowej projektu możemy przeczytać:

Zarówno badania jak i codzienne doświadczenie wskazują, że istotną barierą dla dobrego funkcjonowania społeczności szkolnych jest współpraca rodziców ze szkołami. Rodzice ze względu na obciążenie obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi często nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na kontakt ze szkołą swojego dziecka. Internet wydaje się w takiej sytuacji najlepszym miejscem dla ułatwienia kontaktów i szybkiej komunikacji pomiędzy rodzicami a nauczycielami. Dlatego program społeczny „Szkoła bez przemocy” postanowił stworzyć serwis informacyjno-społecznościowy dla rodziców dzieci w wieku szkolnym „icotamwszkole.pl”.

Co Serwis daje rodzicom?  Zgromadzenie w jednym miejscu i zarządzanie informacją na temat edukacji swoich dzieci. Serwis umożliwia nie tylko komunikację ze szkołą, ale także pomiędzy samymi rodzicami (portal umożliwia także prowadzenie komunikacji przez rodziców bez udziału nauczycieli), co ułatwi samopomoc.
Serwis umożliwia także wygodne zapoznawanie się z ofertą szkół w okolicy i ich specyfiką, co ma duże znaczenie przy wyborze szkoły dla dziecka.

Co Serwis daje nauczycielom i wychowawcom? Wygodne narzędzie komunikacji z rodzicami i informowania o istotnych wydarzeniach w życiu klasy. Wychowawca będzie miał do dyspozycji kalendarz dostępny dla wszystkich rodziców uczniów w swojej klasie, będzie mógł wysyłać dokumenty, informacje i zaproszenia do wszystkich, jak i do wybranych rodziców (np. „trójki klasowej”). Serwis będzie stwarzał możliwości zorganizowania e-wywiadówki. Narzędzie to ułatwi wychowawcy także zarządzanie projektami z zaangażowaniem rodziców (tj. przygotowywanie wycieczki szkolnej).

źródło: https://www.icotamwszkole.pl

 

Wszelkie działania zmierzające do wytworzenia, utrzymania lub wzmocnienia wymiany informacji i więzi między szkołą a rodzicami są naszym zdaniem bardzo potrzebne.

Jeżeli szkoła do której uczęszcza Twoje dziecko jeszcze nie przyłączyła się do projektu możesz to zrobić właśnie ty.

Wejdź na stronę:  https://www.icotamwszkole.pl/rejestracja.

 

No votes yet.
Please wait...