IKEA wycofuje pałeczki do perkusji i bębenek LATTJO ze względu na ryzyko zadławienia

IKEA apeluje do klientów, którzy posiadają pałeczki do perkusji lub bębenek LATTJO, by niezwłocznie zabrali je z zasięgu dzieci i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu.

Akcja ma charakter zapobiegawczy i została podjęta po otrzymaniu 6 zgłoszeń od pracowników sklepów IKEA ostrzegających o usterce polegającej na odkręcaniu się lub poluzowaniu gumowej nakładki pałeczek. Element ten może trafić w ręce małych dzieci i w najgorszym wypadku doprowadzić do zadławienia. Do tej pory nie dotarły do nas żadne informacje o wypadkach z udziałem tych zabawek.

pałeczki LATTJO ikea

LATTJO

Produkty są testowane i dopuszczane do użytku zgodnie z odpowiednimi normami bezpieczeństwa zabawek. Jednak w toku wewnętrznego dochodzenia zidentyfikowaliśmy zagrożenia, których nie uwzględniono w normach.

bębenek LATTJO ikea
Pomimo zgodności z obowiązującymi normami bezpieczeństwa pałeczki do perkusji oraz bębenek LATTJO zostają profilaktycznie wycofane z rynku, żeby zapobiec ewentualnym wypadkom.
Pałeczki do perkusji i bębenek LATTJO znajdowały się w sprzedaży na wszystkich rynkach IKEA od 1 listopada 2015 roku.
Dowód zakupu (paragon) nie jest w tym przypadku konieczny, by otrzymać zwrot kosztów zakupu. Więcej informacji można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta w najbliższym sklepie IKEA lub telefonicznie pod numerem 22 275 05 00.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją.

Źródło: www.ikea.pl

No votes yet.
Please wait...