Jak kreatywnie bawić się z dzieckiem ?

Wszystkie dzieci szukają przygód podczas spacerów z rodzicami. Wtedy otaczający świat zamienia się w magiczną krainę, w której dziupla staje się tajemniczym portalem, a przejście dla pieszych mostem nad przepaścią. Niestety niesprzyjająca aura sprawia, że wspólna zabawa na dworze to nie zawsze przyjemna aktywność. Na szczęście są sposoby na to, by wyruszyć w nieznane bez wychodzenia na długie wędrówki. Sprawdź, jak pobudzać dziecięcą wyobraźnię na domowym dywanie!

Alan Chan

Każdy dom może się przemienić w krainę pełną przygód. Należy tylko spojrzeć na codziennie mijane przedmioty z punktu widzenia dziecka. Dla dorosłego dwa fotele i koc oznaczają drzemkę, a maluch widzi w nich potencjał na zbudowanie tajemniczej groty lub indiańskiego tipi. Każdy rodzic wie również, że najlepsze są takie zabawy z dzieckiem, które pobudzają jego wyobraźnię i motywują do kreatywności.

Ale właściwie dlaczego jest to takie ważne?

Ponieważ dziecko, które potrafi nieszablonowo myśleć, jest pomysłowe i dociekliwe – w przyszłości łatwiej się uczy, eksperymentuje i nie boi się przedstawiać swojego pomysłu czy zdania. Jest pewniejsze siebie i swoich racji. Więc zabawy, szczególnie z dorosłymi, w których scenariusz pisze dziecięca fantazja są najlepsze, bo pozostawiają szkrabowi swobodę decyzji, jak potoczy się historia jej bohaterów. Tak samo jest z zabawkami, które można łączyć i zamieniać w zależności od pomysłu małego reżysera. Dają one naszym pociechom najszersze spektrum ich wykorzystania. Doskonałym przykładem takiej zabawy jest np. budowa torów, które można łączyć tak, jak podpowiada dziecięca fantazja. Jest to też superpomysł na spędzenie z dzieckiem czasu, podczas którego to rodzic odgrywa scenariusz wykreowany przez małego reżysera.

Zestaw Tomek i Przyjaciele Ucieczka ze złomowiska pozwoli wyruszyć w ekscytującą podróż pełną zaskakujących zwrotów akcji ulubioną lokomotywką z napędem. Kiedy wydaje się, że tor jest nieprzejezdny, wykorzystajcie most linowy albo… poszukajcie jeszcze innego sposobu na przeprawę, bo w świecie sprytnych pociągów wszystko jest możliwe i każda przeszkoda jest do pokonania. Czasem wystarczy zmienić przebudować trasę lub pojechać w innym kierunku.. Dajcie się ponieść fantazji i wymyślcie z dzieckiem własne zakończenie tej opowieści.

Każda rzecz w mieszkaniu ma szansę zamienić się w element scenerii do wyprawy domowego odkrywcy. Jaskinia z pudełek, przez które musi przejechać Tomek, czy dżungla z kwiatów z parapetu, w której czyha niebezpieczeństwo. Do tworzenia jeszcze ciekawszych scenariuszy zabawy wykorzystać można specjalne Zestawy do rozbudowy, która pozwolą maluchom na tworzenie całego urozmaiconego świata zabawy.

Tomek i Przyjaciele Przeprawa na Wyspie Mgieł dostarczy fanom kultowej lokomotywki oraz linii zabawek Adventures moc pomysłów na stworzenie nowej niesamowitej historii. To nie lada gratka, ale też duże wyzwanie, bo lokomotywka musi przewieźć wielkie pale do składu drzewnego. Brzmi łatwo? Nie wiecie jeszcze, że aby to zrobić, trzeba skorzystać z pomocy kapryśnego dźwigu, więc Tomkowi niezbędna jest pomoc.

By zabawa z pociągami była jeszcze bardziej różnorodna, warto skorzystać z dodatkowych akcesoriów i torów do rozbudowy. Dzięki nim można tworzyć dowolne kombinacje i łączyć różne zestawy, zmieniając bieg przygody.
Każdy odcinek torów to nowa przygoda, która rozwija wyobraźnię Twojego dziecka i pozwala mu przenosić się do pełnego frajdy świata Tomka, w którym wszystkie drogi prowadzą do rozwojowej zabawy. Para buch!

No votes yet.
Please wait...