Jak wybrać świąteczny prezent dla 2-latka?

Jakie zabawki wybrać na prezent dla dwulatka, aby zabawa nie tylko sprawiała dużo radości, ale również pomogła w prawidłowym rozwoju malucha? Podpowiadamy w poniższym poradniku.

Dzieci w wieku dwóch lat są niezwykle ciekawe wszystkiego co je otacza. Chłoną informację i wiedzę niczym gąbka. Najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego też jeżeli szukacie pomysłu na świąteczny prezent dla 2-latka, najlepiej będzie postawić na dobrze dobrane zabawki.

Czym powinny charakteryzować się zabawki na prezent dla 2-latka?

Szukając pomysłu na zabawkowy prezent dla dziecka trzeba najpierw wziąć pod uwagę potrzeby malucha oraz jego możliwości. Z całą pewnością trzeba zwrócić baczną uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Zabawki dla dwulatków muszą być wyprodukowane z bezpiecznych materiałów, być pozbawione ostrych krawędzi i składać się ze stosunkowo dużych elementów. Najlepiej, aby posiadały atesty bezpieczeństwa, gwarantujące wysoką jakość i ochronę pociechy. Dodatkowo warto by sama zabawka nie tylko dostarczała radości z zabawy, lecz również pomogła w prawidłowym rozwoju dziecka – zabawki edukacyjne będą zatem zawsze strzałem w dziesiątkę.

Zabawkowe pomysły na prezent dla 2-latka

Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym pomysłom na prezent dla maluchów w wieku dwóch lat.

Klocki

Bez wątpienia zabawką, która przynosi niezmiernie dużo frajdy i jednocześnie pomaga w prawidłowym rozwoju malucha będą klocki. Możliwość tworzenia nowych konstrukcji nie tylko stymuluje wyobraźnię dziecka, ale również pomaga w rozwoju koordynacji ręka-oko. Szukając klocków dla dwulatka najlepiej zwrócić uwagę na zestawy Duplo lub też Cobi. Jedne i drugie dostępne są w wielu wariantach oraz składają się z odpowiedniej liczby elementów, dzięki czemu zabawa jest wciągająca, ale nie nazbyt trudna.

Puzzle

Następną propozycją prezentową są puzzle. Wystarczy dobrać zestaw składający się z odpowiedniej ilości elementów i dziecko będzie miało rozrywkę na długi czas. Przy wyborze puzzli kluczowe jest dobranie odpowiedniego wzoru do układania – najlepiej z ulubionej bajki dziecka. Puzzle podobnie jak klocki pomagają w rozwoju wyobraźni oraz logicznego myślenia. Uczą również cierpliwości i dokładności.

Jeździki dla dzieci

Dwulatkom odkrywającym świat z całą pewnością pomogą wszelkie urządzenia usprawniające poruszenia się – w tym przypadku mowa o jeździkach. W kwocie nawet poniżej stu złotych można zakupić jeździk dla dziecka w kształcie sportowego autka. Dziecko poczuje się w nim jak prawdziwy kierowca i będzie mogło pracować nad rozwojem motoryki, jednocześnie bawiąc się znakomicie.

Masy plastyczne

Rozwój poszczególnych zmysłów dziecka jest bardzo istotny, dlatego też zabawki sensoryczne jak masy plastyczne będą doskonałym pomysłem na prezent. Ciastolina i podobne produkty pozwalają maluchowi poznawać nowe faktury i kształty.

Zabawkowe domki i namioty tipi

Pomimo tego, że dwulatki cenią sobie bliskość z rodzicami to powili potrzebują również odrobiny własnej przestrzeni, gdzie stopniowo będzie kształtować się ich własna osobowość. Znakomicie w tym celu sprawdzą się plastikowe domki dla dzieci czy też namioty tipi. Pociecha będzie mogła w nich przechowywać swoje rzeczy i mieć odrobinę miejsca dla siebie.

Lalki dla dziewczynek

Na sam koniec zostawiliśmy zabawkę skierowana w głównej mierze do dziewczynek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawili się nimi również chłopcy. Mowa tutaj oczywiście o lalkach. Zabawa lalkami uczy dzieci empatii i troski oraz pozwala zadbać o komfort psychiczny malucha.

No votes yet.
Please wait...