Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Pierwsza konsultacja psychiatryczna wiąże się dla pacjenta z dużym stresem. Dlatego warto odpowiednio się do niej przygotować i znaleźć lekarza, który wzbudza zaufanie oraz ma doświadczenie w leczeniu konkretnych chorób,

Jak umówić wizytę w gabinecie i online?

Przed umówieniem wizyty dobrze jest zorientować się w opiniach innych pacjentów na temat danego lekarza. Psychiatra powinien przejawiać empatię i duże zrozumienie dla chorego. Na wizytę można umawiać się telefonicznie lub bezpośrednio w gabinecie. W nagłych przypadkach, zagrażających życiu, lekarze dają możliwość umówienia wizyty w trybie pilnym, aby nie dopuścić do tragedii.
Konsultacja może odbyć się również telefonicznie lub online. Niektórzy pacjenci wolą taką formę, gdyż ze względu na stan zdrowia jest dla nich bardziej komfortowa.

Kiedy iść na konsultacje do lekarza psychiatry?

Jeśli terapie i spotkania u psychologa nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, konieczna jest wizyta u lekarza, Alarmującym sygnałem do umówienia wizyty są:

– halucynacje słuchowe
– odczuwanie wielkiego niepokoju i lęku
– natrętne myśli samobójcze

Psychiatra może przepisać leki, które uspokoją i wyciszą myśli, dzięki temu możliwa będzie dalsza terapia. Niestety trzeba liczyć się z tym, że leczenie zaburzeń psychiatrycznych niekiedy trwa nawet kilka lat. Wszystko zależy od rodzaju schorzenia i jego zaawansowania. Niektóre choroby są nieuleczalne i trwają do końca życia pacjenta. Więcej informacji na psychiatra-sochaczew.pl

Jak przebiega wizyta u psychiatry?

Podczas pierwszej konsultacji lekarz przede wszystkim będzie chciał jak najlepiej poznać pacjenta. W tym celu zada wiele pytań dotyczących przyczyny umówienia wizyty oraz obecnego samopoczucia. Bardzo ważne jest, aby psychiatra zyskał dogłębną wiedzę o tym, co przeżywa pacjent. Dlatego dobrze jest przygotować się wcześniej i spróbować własnymi słowami opisać co się czuje, kiedy niepokojące stany się nasilają oraz od kiedy trwają, Dzięki temu lekarz będzie w stanie ocenić i nazwać problem z jakim boryka się dana osoba.

Artykuł partnera

No votes yet.
Please wait...