Jak zabezpieczyć telefon swojego dziecka?

W dzisiejszych czasach, co trzecie dziecko w wieku szkolnym ma dostęp do telefonu komórkowego. Wyposażamy w nie nasze pociechy, aby mieć z nimi kontakt i móc czuwać nad ich bezpieczeństwem. Niestety dzieci bardzo często gubią swoje telefony.
Podpowiadamy jak w prosty i niedrogi sposób zabezpieczyć telefon przed ewentualnym zgubieniem bądź kradzieżą.

dzieci z telefonem_zdjęcie aranżacyjne

Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego też w trosce o ich bezpieczeństwo, coraz częściej powierzamy im telefon komórkowy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, a ich ceny kształtują się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Zwykle nasze pociechy traktują telefon, jak gadżet, a nawet zabawkę. Jeśli chcemy być w stałym kontakcie z dzieckiem, warto zdecydować się na zakup solidnego aparatu, który nie ulegnie uszkodzeniu podczas upadku, ale także będzie niezbyt drogi i nie wzbudzi zainteresowania złodzieja.
Nieograniczona możliwość kontaktu z dzieckiem za pośrednictwem telefonu od dawna nie jest już luksusem. Cenimy go szczególnie, kiedy nasze pociechy wybierają się na wycieczkę szkolną, wakacyjny obóz bądź same wracają ze szkoły do domu. Dynamiczny charakter dzieci podczas zabawy bądź w trakcie wakacyjnego roztargnienia jest niestety częstą przyczyną utraty komórki. Jest to także duży problem dla rodziców, którzy automatycznie tracą kontakt z dzieckiem, a także są po raz kolejny narażeni na szkody finansowe, szczególnie, jeśli telefon posiadał kartę SIM na abonament. Warto więc poznać dostępne na rynku zabezpieczenia, które w takiej sytuacji pozwolą szybko odnaleźć, a także zablokować telefon.

Jednym z nich jest usługa mySafety Bezpieczny Telefon w wersji dla dzieci oraz młodzieży, która umożliwia natychmiastowe zablokowanie karty SIM oraz samego urządzenia poprzez unikalny numer IMEI telefonu. W przypadku zagubienia przez dziecko telefonu, wystarczy zadzwonić z innego aparatu na całodobowy, bezpłatny numer alarmowy i zgłosić zdarzenie, a firma zablokuje kartę oraz telefon. Umieszony na obudowie telefonu hologram umożliwi szybkie jego odzyskanie. Hologram zawiera bowiem precyzyjną informację dla znalazcy, który za pomoc w odnalezieniu aparatu otrzyma od mySafety nagrodę pieniężną. Znacznie zwiększa to chęć podjęcia działań zmierzających do zwrotu telefonu. Tego typu zabezpieczenie współpracuje z każdym typem aparatu, niezależnie od jego modelu, roku produkcji czy funkcji, jakie posiada. Sprawdzi się więc zarówno w przypadku tradycyjnego telefonu komórkowego jak i nowoczesnego smartfona. Usługa może być rozszerzona o aplikację lokalizująco-blokującą, dzięki której w sposób całkowicie zdalny możemy zablokować, a także geookalizować telefon lub tablet na stronie internetowej usługodawcy.

dziecko z telefonem_zdjęcie aranżacyjne

Dobrym pomysłem na dodatkowe wykorzystanie aplikacji lokalizująco-blokującej jest możliwość szybkiego zlokalizowania dziecka, dzięki czemu możemy się dowiedzieć gdzie aktualnie przebywa, co dodatkowo zwiększa jego bezpieczeństwo i nasz rodzicielski spokój.

No votes yet.
Please wait...