Jakie meble dla dzieci do małego pokoju – aranżacja pokoju dziecięcego w bloku

Pokój dla dziecka w bloku na ogół nie zachwyca pokaźnym metrażem. Czasem trzeba się mocno nagłowić nad jego umeblowaniem, aby był nie tylko sypialnią dziecięcą, ale i placem zabaw, jak i miejscem do nauki. Sprawdźcie, jakie meble dziecięce do małego pokoju warto w szczególności wykorzystać.

 

Pokój dziecięcy w bloku – jakie kolory sprawdzą się najlepiej?

Przed zakupem mebli do pokoju dziecka, warto przemyśleć kwestię kolorystyki, nie tylko umeblowania, ale i ścian. W tym temacie warto przestrzegać ogólnej zasady dotyczącej wystroju małych wnętrz o różnym przeznaczeniu, nie tylko niewielkich pokoi dziecięcych – jasne kolory to sprawdzony sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, jeśli pokój dla dziecka jest nie tylko nieduży, ale i słabo oświetlony.

 

W pokojach dziecięcych zawsze dobrze wypadają różne odcienie bieli i pasteli. Jeśli natomiast decydujecie się na drewniane meble dla dzieci, starajcie się unikać jego ciemniejszych wariantów typu mahoń, ciemny orzech czy wenge. Te odcienie, w aranżacji niewielkiego pokoju dziecięcego w bloku, tylko niepotrzebnie zdominują wystrój, sprawiając, że całość nabierze przytłaczającego charakteru.

 

Łóżko piętrowe – nie tylko do pokoju dla rodzeństwa

Łóżka piętrowe dla dzieci to chyba najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w pokojach dla rodzeństwa. Nie oznacza to jednak wcale, że nie sprawdzą się również w innych pokojach dziecięcych. Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń pokoju dziecka, warto zastanowić się na łóżkiem piętrowym z biurkiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie z gatunku „2 w 1”, dzięki któremu nie tracimy zbyt dużo powierzchni, w zamian otrzymując sypialnię dla dziecka na górze i kącik do nauki poniżej.

 

Łóżko ze schowkiem – miejsca do przechowywania nigdy za wiele

Niewielki metraż zawsze wymaga sprytnych pomysłów na przechowywanie. Wartym rozważenia pomysłem mogą się tutaj okazać łóżka dla dzieci ze schowkami. I nie chodzi wyłącznie o modele ze schowkiem na pościel – w obecnej ofercie mebli dla dzieci znajdziecie również modele, które posiadają wbudowane poniżej materaca szuflady lub półki, które możemy wykorzystać również do przechowywania innych przedmiotów. Ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić nieco dodatkowej powierzchni, okazują się także łóżka dla dzieci wysuwane. Jeśli u naszego dziecka często nocują koledzy, ukryta pod łóżkiem wysuwana szuflada z dodatkowym materacem sprawdzi się doskonale.

 

Biurka narożne dla dzieci – idealne meble do małego pokoju dziecięcego

Planując wystrój wnętrza, całkiem często znienacka pojawia się problem z sensownym zagospodarowaniem kątów pomieszczenia. I tutaj z pomocą przychodzą biurka narożne – kolejne idealne meble do małego pokoju dziecięcego, dzięki którym łatwiej będzie nam zagospodarować posiadaną niewielką przestrzeń w sposób możliwie najbardziej efektywny. Dodatkowo, biurka narożne dla dzieci to także meble o całkiem wysokich walorach użytkowych – do dyspozycji otrzymujemy aż dwa blaty robocze, do których dużo łatwiej sięgnąć niż w przypadku długiego blatu klasycznego biurka.

 

Półki i regały wiszące – praktyczne meble do pokoju dziecięcego

Jak zwykle w przypadku niedoboru powierzchni, warto skupić się na wykorzystaniu wysokości. Tutaj pomocne okazują się przede wszystkim różnego rodzaju półki i regały ścienne – to wręcz idealne meble do małego pokoju dla dzieci. Na pierwszy rzut oka niepozorne, w rzeczywistości nie tylko charakteryzują się całkiem sporą funkcjonalnością, ale i sprawiają, że aranżacja pokoju dziecięcego nabiera wizualnej lekkości. Innym praktycznym rozwiązaniem okazują się także organizery ścienne, które – w zależności od konstrukcji danego modelu – oferują również możliwość zawieszenia na frontach mebli lub drzwiach do pokoju.

 

Aranżacja małego pokoju dla dziecka – kilka trików, które warto wykorzystać

Planujesz umeblowanie małego pokoju dziecięcego w bloku? Wybieraj zwłaszcza meble dla dzieci z przesuwnymi drzwiczkami. W przeciwieństwie do tradycyjnie otwieranych drzwiczek, nie potrzebują one aż tyle wolnej przestrzeni w swoim najbliższym sąsiedztwie. Drzwi do pokoju dziecięcego otwierają się do samej ściany i nie możesz w tym miejscu ustawić żadnego mebla? Zamontuj na tym odcinku ściany zwykłe listwy ścienne i wykorzystaj je w charakterze płytkich półek, na których ustawisz książki pionowo, okładkami do frontu.

 

Nie chcesz pozbawiać dziecka różnych możliwości zabawy, jego pokój jest jednak za mały na sporą ilość zabawek? Wykorzystaj elementy wyposażenia i umeblowania. Przydatne mogą się tutaj okazać dywany dla dzieci z nadrukiem autostrady, toru wyścigowego, ścieżkami w lesie lub zoo. Całkiem dobrym rozwiązaniem jest również farba tablicowa – możesz nią pomalować kawałek ściany lub fronty wybranych mebli.

 

Podczas aranżacji dziecięcego pokoiku warto sprawdzić meble dla dzieci na Sfmeble.pl.

 

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...