Już po 2 Ślężańśkim Biegu Młodzieżowym pod naszym Generalnym Patronatem!

Od rana 18.06. Rynek w Sobótce szykował się na przyjęcie 400 zawodników oraz ich bliskich. Kszątała się tam ekipa Klubu Biegacza zabezpieczając i szykując trasę biegu, ustawiając niezbędne elementy, formując sprawnie działające biuro zawodów i ….wiele więcej. Od godziny 15:00 byliśmy praktycznie gotowi do przyjmowania zawodników i wydawania pakietów startowych wraz z numerami, które były wyposażone w chipy do profesjonalnego pomiaru czasu elektronicznego, który obsługiwała DataSport.

W czasie obsługi przez biuro zawodów dla przybyłych i oczekujących, hostessy miały baloniki BezpiecznegoDziecka, ciasteczka, przekąski Sonko tak aby osłodzić czas oczekiwania na start pierwszych zawodników.

Tuż przed 18:00 Prezes wraz z wice Prezesem Klubu Biegacza poprowadzili przemarsz najmłodszej grupy zawodników czyli „naszych zerówek” na linię startu. Roczniki 2007 i 2008 przebiegły 150 metrów a na mecie czekaliśmy na nich z medalami. Na szyi każdego zawodnika, który przekroczył metę zawieszaliśmy piękny medal. Emocję wbiegających na metę były ogromne. Radość, uśmiech, zaskoczenie nawet łzy pojawiały się na twarzach dzieci. Emocję rosły wraz z rocznikami startującymi. Najstarsi biegli na naprawdę wysokim poziomie, rywalizacja była zacięta ale czysto sportowa. Kibice wspaniale wspierali zawodników, pogoda dopisywała oraz przyjazna atmosfera nas nie opuszczały.

Po wszystkich biegach w okolicy podium zgromadzili się wszyscy uczestnicy biegu wraz z rodzinami. Na placu pod urzędem zrobiło się  limonkowo:) I nadszedł czas inauguracji. Roczniki 2007 i 2008 stanęły jako pierwsze na podium do miejsca 6 otrzymując dyplomy, ceramiczne statuetki Misia Ślężańskiego oraz nagrody, które ufundowaliśmy wraz z polskim producentem zabawek Wader-Woźniak  oraz firmą Fisher-Price, która jest obecnie współorganizatorem kampanii „Bezpieczne Miasto” Imaginext.  Nagrody najmłodszym wraz z właścielką portalu Adą Ordecha wręczał  Prezes Klubu Biegacza Antonii Stankiewicz oraz Burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski. Dla dzieci to wspaniałe wyróżnienie oraz zachęta do dalszych treningów i startu w kolejnej edycji biegu za rok. I tak wśród braw i wiwatów przebiegały dekoracje wszystkich kategorii.

Na zakończenie odbyły się losowania nagród ufundowanych przez sponsorów. Emocję wzbierały im bliżej było końca bo….ostatnią nagrodą był TABLET.  Impreza zakończyła się po godzinie 21:00 i Rynek Sobótki powoli pustoszał ale w pamięci pozostaną te uśmiechnięte i radosne twarze dzieci i młodzieży zmagających się w biegach na dystansach od 150 do 1500 metrów.

Myślę, że tę imprezę można zaliczyć do kolejnej udanej w wydaniu Klubu Biegacza Sobótka. Cieszymy się, że wzięliśmy czynny udział w organizacji i obsługi biegu, bo dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak wiele pracy trzeba włożyć w to aby zapewnić bezpieczeństwo, dobrą zabawę, zdrową rywalizację i rodzinną atmosferę dla 400 startujących oraz ich bliskich.

wader_logo_04

fisher-price

 

 

 

 

 

Dziękujemy wszystkim klubowiczom, sponsorom, wololontariuszom, służbom i uczestnikom za wspaniałe chwile.

Zapraszamy niebawem do pełnej galerii:)

Bezpieczna załoga Portalu

No votes yet.
Please wait...