„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” i nasz kolejny Partner

Tym razem wśród naszych Partnerów witamy Sound Tropez – kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części „The Walking Dead”, „Conana Barbarzyńcę” oraz „Thorgala”.

Nasz Partner jest sponsorem nagród w postaci 3 słuchowisk „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” w naszym kolejnym konkursie 🙂

Już można posłuchać historii Kajko i Kokosza opowiedzianej głosem Piotra Fronczewskiego. W słuchowisku „Kajko i Kokosz. Szkoła Latania” usłyszymy m.in. Abelarda Gizę i Wojciecha Tremiszewskiego z kabaretu Limo oraz Agnieszkę Matysiak, Krystynę Tkacz, Jacka Braciaka, Arkadiusza Jakubika i Piotra Pręgowskiego.

Najsłynniejsza polska dziecięca seria komiksowa, po filmie animowanym, grach, przedstawieniu teatralnym i przekładzie na gwarę śląską, doczekała się także wersji dźwiękowej. Słuchowisko na podstawie albumu p.t. „Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy powstało w warszawskim studiu nagraniowym Sound Tropez, które specjalizuje się w słuchowiskach na podstawie komiksów.

KiK Szkola Latania - Okladka ST 2D „Kajko i Kokosz” to nasza pierwsza produkcja skierowana do młodszych słuchaczy, choć jestem przekonany, że ze względu na zabawne dialogi i wybitną grę aktorską będzie to rozrywka dla całej rodziny – mówi Michał Szolc, producent słuchowiska.

„Kajko i Kokosz” to seria komiksowa, w której główni bohaterowie, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła, dzielnie bronią Mirmiłowa przed Zbójcerzami pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.

„Szkoła latania” to pierwszy komiks z serii wydany w 1975 roku. Kasztelan Mirmił chcąc nauczyć sie latać na miotle wyrusza wraz Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Ich nieobecność wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na Mirmiłowo…
Kajko i Kokosz. Szkoła Latania – zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=ukvIA0vlwj0

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...