Kampania Fischer Price i Ciufci

Imaginext to zestawy zabawek dla starszych dzieci, tworzące świat pełen bohaterskich akcji, podniebnych przygód i ratowników miejskich! W tym świecie może wydarzyć się wszystko. Dzięki zestawom i figurkom Imaginext dziecko nabierze pewności siebie, nauczy się odpowiednio reagować w rozmaitych sytuacjach, rozbudzi w sobie chęć odkrywania, a przede wszystkim rozwinie wyobraźnię. Specjalny system Action Tech, w który wyposażone są zestawy, sprawia, że poszczególne zabawki komunikują się ze sobą i wzajemnie na siebie reagują.

Imaginext Miejskie Centrum Ratunkowe stało się inspiracją dla Fisher-Price do stworzenia kampanii edukacyjnej z portalem www.ciufcia.pl „Bezpieczne miasto IMAGINEXT”.

Początkiem pomysłu była ankieta przeprowadzona wśród rodziców użytkujących portal. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1 339 respondentów i wskazało ogromną potrzebę uczenia maluchów, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo na co dzień.

Ponad połowa rodziców biorących udział w badaniu spotkała się w ciągu ostatniego roku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa swoich dzieci. Największe ryzyko zagrożeń dorośli upatrują podczas zabaw poza domem: w wodzie, na rowerze lub na placu zabaw.

A jakiego rodzaju wiedzę rodzice chcieliby przekazać swoim pociechom, aby zwiększyć szansę poradzenia sobie w groźnej sytuacji poza domem? Przede wszystkim dotyczącą:

  • bezpieczeństwa w ruchu drogowym np. przechodzenia przez jezdnię (95% respondentów) lub używania elementów odblaskowych – 81%,
  • ostrożnego zachowania w stosunku do obcych osób, nie ufania obcym, (87% badanych),

  • znajomości własnego adresu (86%) oraz telefonów alarmowych (84%),

  • zasad bezpieczeństwa w domu (którymi przedmiotami nie wolno się bawić – 81%).

Ponad 80% badanych uznało, że dzieci najlepiej jest uczyć za pomocą gier i zabaw edukacyjnych, które symulują realne zagrożenia i uczą maluchy jak powinny postąpić. Akcja „Bezpieczne miasto IMAGINEXT” jest odpowiedzią na to, czego potrzebują rodzice i maluchy.

W jej ramach w serwisie www.ciufcia.pl udostępniona została specjalna zakładka z multimedialnymi grami edukacyjnymi takimi jak: malowanie kasku rowerowego, wskazywanie odpowiednich numerów alarmowych, czy gra memo ze znakami drogowymi. Dzieci wezmą również udział w tworzeniu komiksu, wykorzystującego postaci i pojazdy z zestawów Imaginext Miejskie Centrum Ratunkowe. Do wygrania będą atrakcyjne zestawy Imaginext oraz foteliki samochodowe.

Akcja on-line już ruszyła, zapraszamy na stronę: http://ciufcia.pl/bezpieczne-miasto-imaginext , ale oficjalnie rozpocznie ją całodniowy piknik „Bezpieczne miasto IMAGINEXT”, który odbędzie się 25 maja w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzieci poznają „od podszewki” zawody pracowników służb porządkowych i ratowniczych, zaprzyjaźnią się z policjantami, strażakami strażnikami miejskimi. Atrakcją będą konkursy dla dzieci i rodziców związane z tematyką bezpieczeństwa w mieście, pokazy ratownictwa oraz warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

No votes yet.
Please wait...