Klasyczne i o oryginalnych kształtach – wybieramy klocki dla malucha i przedszkolaka

W zabawie klockami dziecko odkrywa i uczy się świata. Ponadczasowe klocki towarzyszą najmłodszym od pokoleń i pomimo pojawiających się coraz nowszych gadżetów, ich pozycja – lidera w dziecięcym świecie zabawy wydaje się być niezagrożona.

Najpopularniejsze klocki – klasyczne cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwolą na wiele możliwych kombinacji połączeń. Duże, kolorowe elementy o zaokrąglonych krawędziach będą odpowiednie dla dzieci już od pierwszego roku życia, ich mniejsze odpowiedniki polecane są dzieciom
w wieku przedszkolnym.

Dla budowniczych, którzy mają już etap klasycznych klocków za sobą lub szukają w zabawie niestandardowych, oryginalnych kształtów klocków jest wiele ciekawych produktów. Wśród nich klocki – jeżyki, które nazwę zawdzięczają szpiczastym zakończeniom, które wczepiają się w siebie tworząc różnorodne przestrzenne konstrukcje. Dodatkowo zabawa kolczastymi klockami stymuluje i rozwija mięśnie rączek dziecka.

Kreatywnym przedszkolakom, którym bliższy jest świat zwierząt niż wielopoziomowe konstrukcje spodobają się oryginalne klocki z główkami zwierzątek, jak Funny Blocks.
Z ich pomocą i nieograniczoną wyobraźnią może powstać niejedna bajkowa kraina zwierząt.

Klocki listki to propozycja dla nieco starszych dzieci, gdyż klocki wymagają większej precyzji i umiejętności manualnych. Nietypowe kształty, cienkie, przypominające listki – elementy z nacięciami i łatwość ich łączenia stwarzają niewyczerpalne pole do popisu dla dziecięcej fantazji.

Na koniec klocki, które przypominają plaster miodu. Sześciokątne, kolorowe wypukłe elementy, mają specjalne wypustki i wgłębienia w każdym z boków, dzięki którym bardzo łatwo je ze sobą połączyć. Z tych edukacyjnych klocków mogą powstać obrazki, kwiatki, cyfry, figury geometryczne i wiele innych ciekawych konstrukcji.

Klocki – czemu warto się nimi bawić?

Dzieci ćwiczą swoje zdolności manualne, kreatywność, umiejętność współpracy, koncentracji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Klocki wpływają na rozwój wyobraźni dziecka. Zabawa klockami ćwiczy emocje, rozwija logiczne i przestrzenne myślenie dziecka, jest dobrym ćwiczeniem na sprawność rączek, precyzję chwytu. Dziecko w zabawie z klockami ma możliwość poeksperymentowania ze stworzonymi przez siebie konstrukcjami. Poprzez tworzenie początkowo prostych z czasem coraz bardziej złożonych budowli dziecko stara się w zabawie odwzorowywać poznany świat.

Jak wybrać klocki?

1. Klocki dobieramy do wieku i zainteresowań dziecka
2. Sprawdzamy wymagane atesty i certyfikaty
3. Dobieramy odpowiednie klocki dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, np. słabą małą motoryką, niedowładem dłoni czy chorobami skóry
4. Warto sięgać po klocki różnego rodzaju. Różnorodne kształty, sposoby łączenia, systemy konstrukcji rozwijają funkcje poznawcze dziecka
5. Wybieramy klocki, które posiadają przykłady konstrukcji.
6. Szukamy recenzji zabawki na blogach (zdjęcia) i Youtube (video)
7. Zwracamy uwagę aby klocki dobrze się wczepiały i trzymały, zagwarantuje to trwałość budowli i możliwość jej przenoszenia
8. Bezpieczeństwo – ważne aby klocki były bezpieczne, wykonane z mocnego, odpornego i wytrzymałego materiału
9. Dobrze, gdy klocki mają pudło do przechowywania.

KLOCKI BLOCKS CREATE & PLAY i KLOCKI BLOCKS CREATE & PLAY PINK
102 kolorowe, różnorodne klocki, które w łatwy i stabilny sposób można łączyć i budować najróżniejsze konstrukcje. Klocki dostępne są w 2 wersjach kolorystycznych. Dodatkową zaletą zestawu jest praktyczne pudełeczko na klik które może pełnić funkcję pojemnika na zabawki i pomóc w utrzymaniu porządku w kąciku zabaw. Klocki otrzymały wyróżnienie
w tegorocznym konkursie Świat Przyjazny Dziecku.
Wiek: 1+

 

KLOCKI PUZZLE BLOCKS
Kolorowe klocki ‘puzzle’ mają unikalny kształt – sześciokątne wypukłe elementy. Dzięki wyprofilowanym wypustkom i wgłębieniom w każdym z boków, bardzo łatwo je ze sobą połączyć. Z klocków można tworzyć konstrukcję zarówno w pionie jak i w poziomie.
To jeden z ulubionych zestawów klocków polecanych przez blogerki.
Wiek: 1+

 

 

KLOCKI FUNNY BLOCKS
Zestaw zabawnych klocków, wśród, których znajdują się części w kształcie główek zwierząt, takich jak: żyrafa, pies, kotek, koń, małpka, papuga, zając i słoń. W połączeniu z innymi klockami tworzą małe zoo. Klocki Funny dostały nagrodę DOBRY WZÓR przyznany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Wiek: 3+

 

 

KLOCKI LEAVES BLOCKS – LISTKI
Zestaw składa się z kolorowych, oryginalnych klocuszków w różnych kształtach: koła, prostokąty, kwadraty, pałeczki, krzyżyki. Listki wykonane są z elastycznego tworzywa,
z dużą ilością nacięć, dzięki którym elementy w prosty sposób można ze sobą łączyć.
Z listków mogą powstać pojazdy, zwierzątka, różnego rodzaju przedmioty i figury. Przykładowe konstrukcje widoczne są na opakowaniu.
Wiek: 3+

 

KLOCKI NEEDLE BLOCKS – JEŻYKI
Kolczasta, edukacyjna seria od Wadera jest jedną z ulubionych przedszkolnych pozycji. Wyróżniają się przede wszystkim bogatą kolorystyką, różnorodnością kształtów i stabilnością mocowań. Kolczaste klocki znakomicie masują małe rączki i stymulują zmysł dotyku oraz mięśnie.
Wiek: 3+

Producent: Wader-Woźniak

 

więcej na www.wader.toys

No votes yet.
Please wait...