Kokonik – otulacz na spokojny i bezpieczny sen dla Twojego maluszka

Gdy na świecie pojawia się mały człowiek, każdy Rodzic chce zapewnić mu wszystko co najlepsze. Właściwie to już na wiele tygodni przed pojawieniem się maleństwa szykujemy wyprawki. Staramy się przewidzieć jak najwięcej, żeby się jak najlepiej przygotować na tę chwilę, kiedy wrócimy do domu z pociechą.

Jednym z produktów, który warto mieć już od pierwszego dnia po narodzeniu się dziecka to Kokonik/otulacz.

 

Kokonik doskonale przylega do maleństwa dzięki czemu daje poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza szok po pojawieniu się na świecie u noworodka. Dziecko w brzuchu mamy nie ma zbyt wiele miejsca i jest przyzwyczajone do pozycji, w której rączki ściśle przylegają do ciałka. Wody płodowe otulają malucha zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa. Bardzo podobny efekt zapewnia maluszkowi Kokonik, który otula go i tym samym zapobiega odruchowi Moro. Dodatkowo dzięki opanowaniu rączek uniemożliwia zadrapanie delikatnej skóry na buzi.

Używając otulacza Kokonik masz pewność, że Twoje dziecko jest w optymalnej pozycji do spania – na plecach, co zmniejsza ryzyko tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej (ang. SIDS). Ponadto, gdy jest chłodno, możesz regulować temperaturę maluszka, ubierając go w np. w body i dopiero w tym ubranku wkładać go w Kokonik. Dzięki temu rozwiązaniu, ograniczamy ryzyko SIDS, gdyż nie ma potrzeby używania kocyków lub luźnej pościeli, które mogą być niebezpieczne na tym etapie życia dziecka.

 

Otulacz dla niemowląt Kokonik uzyskał Certyfikat BezpieczneDziecko oraz otrzymał znak Produkt Przyjazny Dziecku. Oznacza to, że Kokonik podczas testów Członków Komisji Programu Certyfikującego zyskał ich zaufanie i spełnij wszelkie oczekiwania i wymogi Programu.

 

Polecamy zatem gorąco produkt Kokonik, jeśli chcecie spać spokojnie razem ze swoim maleństwem, to jest to doskonałe rozwiązanie.

Zapraszamy do opinii i galerii zadowolonych Rodziców 🙂

Zespół BezpieczneDziecko

No votes yet.
Please wait...