BezpieczneDziecko.eu Partnerem Social Media Day: Kids

W dniu 06.03. 2014r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji Social Media Day Poland, która odbyła się we Wrocławiu. Konferencja była poświęcona obecności dzieci w social mediach.

DSC_1402

Podczas konferencji mogliśmy nieco bliżej poznać instytucje i firmy o może nieco rozbieżnym poglądzie na temat uczestnictwa dzieci w sieci ale zgodnych co do jednego: jest to temat ważny wymagający dyskusji, dopracowania i edukacji.

W trakcie prezentacji poznaliśmy między innymi serwis pełen bezpiecznych gier komputerowych dla najmłodszych dzieci w wieku 2 – 6 lat, o charakterze edukacyjnym, zachęcający najmłodszych pasjonatów internetu do konstruktywnego spędzania czasu przed komputerem.

DSC_1404

Poznaliśmy pozytywną i optymistyczną postawę ciała pedagogicznego, do wykorzystywania multimediów (nawet prywatnych) przez dzieci/uczniów do nauki także w szkole. Poczuliśmy powiew rozsądku i poczucie bezpieczeństwa dzięki prezentacji członka Komisji Etyki Reklamy, która czuwa nad tym aby reklamy emitowane w godzinach dostępnych dla dzieci nie były nieodpowiednie pod względem merytorycznym, etycznym i estetycznym dla młodego widza.

DSC_1403

Wzbudzono także naszą czujność i obawę o bezpieczeństwo naszych dzieci, wystąpieniami instytucji, które przedstawiły nam jednocześnie brutalny i łatwo dostępny dla najmłodszych wirtualny świat, przed którym my jako rodzice, przewodnicy tych młodych ludzi jesteśmy zobowiązani ich uchronić.

Jako serwis, którego misją jest krzewienie i propagowanie bezpiecznych zachowań u tych najmłodszych ale poprzez tych najstarszych, którzy są wzorem do naśladowania przez nasze pociechy sądzimy, że takie debaty są niezbędne. Konieczne jest znalezienie złotego środka, balansu pomiędzy izolacją dzieci przed tym co niebezpieczne i złe w świecie multimediów a nieograniczoną do tego świata dostępnością i nieumiejętnym z niego korzystaniem. Jednakże żeby to osiągnąć należy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, posiąść dużo wiedzy i umiejętności aby móc wspierać nasze dzieci i być dla nich partnerem do dyskusji w świecie rozwijającym się w zawrotnym tempie. Jednak najważniejsze to uświadomić sobie , że to My w dużej mierze modelujemy świat tych najmłodszych ludzi i znaleźć chęci do czynienia tego w sposób rzetelny.

Pesymizmem niestety napawa fakt, iż w wydarzeniu poświęconemu tak ważnej tematyce frekwencja zainteresowanych była tak niska.

Bezpiecznedziecko.eu z całą pewnością dołoży wszelkich starań aby kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci w sieci stały się ważnym aspektem życia.

Do zobaczenia na kolejnej akcji o powyższej tematyce 🙂

No votes yet.
Please wait...