Korzyści uczęszczania dziecka do przedszkola Montessori

Metoda Montessori cieszy się niesłabnącą popularnością. Właściwie w ostatnich latach widać wzmożone zainteresowanie wychowywaniem dzieci zgodnie z założeniami Montessori. Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola Montessori? Czego się tam nauczy i w jaki sposób skorzysta na stosowaniu metody w praktyce?

Co to jest przedszkole Montessori?

Aby omówić zalety wysłania dziecka do przedszkola Montessori, należy wyjaśnić, czym ono jest. Otóż przedszkole Montessori to takie, w którym w praktyce stosuje się metodę słynnej, włoskiej badaczki. Maria Montessori stworzyła metodę wychowawczo-edukacyjną, która już od około 100 lat cieszy się popularnością na całym świecie.

W przedszkolu Montessori panują warunki sprzyjające rozwojowi dziecka w wielu obszarach. Metoda ta kładzie duży nacisk na samodzielność dziecka. To maluch wybiera, w którym kierunku chce się rozwijać. Co więcej, jest on zaangażowany w wiele codziennych czynności. Przygotowywanie śniadania czy sprzątanie to tylko niektóre z nich. Oczywiście nie chodzi o to, aby kazać dzieciom pracować i wszystko robić samodzielnie. Mają raczej towarzyszyć dorosłym, przez co codzienne czynności staną się dla nich oczywistością i w pewnym momencie bez trudu zaczną wykonywać je samodzielnie, bez niczyjej pomocy.

Dlaczego Montessori to dobry wybór?

Nacisk na samodzielność dziecka ma kilka celów. Do najważniejszych należy z pewnością budowa poczucia własnej wartości. Dziecko czuje się wartościowe i zaradne, jeśli dorośli pozwalają mu podejmować decyzje i wykonywać samodzielnie wiele czynności. Ponadto, samodzielność w obszarze wyboru ścieżki rozwoju to sposób na naukę z radością. W przedszkolu Montessori stawia się na zadowolenie dzieci. Jeśli uczą się tego, co lubią, można zakładać, że będą czerpały z tego radość.

Za sprawą zastosowania metody Montessori wychowuje się dzieci, które znają swoją wartość oraz posiadają umiejętności z wielu obszarów. Jednak co najważniejsze, są to dzieci szczęśliwe, realizujące się w obszarach, które sprawiają im radość.

Przedszkole Montessori Poznań – zapraszamy po więcej informacji.

No votes yet.
Please wait...