Kreatywna nauka angielskiego – bezpłatne warsztaty dla dzieci z udziałem gwiazdy

Jak skutecznie zachęcić dzieci do nauki angielskiego? W jaki sposób zadbać o rozwój kreatywności? Co zrobić, żeby pobudzić ich wyobraźnię i zainspirować do samodzielnego czytania bajek? Ever After High i empik school zapraszają na bezpłatne warsztaty „Czytajmy Bajki”, które odbędą się 24 października w dwudziestu ośmiu miastach Polski.

Rodziców chcących zadbać o wszechstronny rozwój ich dziecka, marka Ever After High wraz ze szkołą językową empik school zachęcają do zapisów na bezpłatne, ogólnopolskie warsztaty „Czytajmy Bajki”. Spotkania odbywające się we wszystkich placówkach empik school, oprócz aktywnej nauki języka angielskiego, mają na celu zachęcenie najmłodszych do samodzielnego czytania bajek oraz pobudzenie dziecięcej kreatywności.

DLACZEGO BAJKI?

Czytanie bajek rozwija dziecięcą wyobraźnię, uczy samodzielności i wytrwałości w odkrywaniu świata oraz w nietuzinkowy sposób przekazuje najważniejsze wartości i zasady jakimi powinny kierować się dzieci. Bajkom najmłodsi zawdzięczają także rozwój takich cech charakteru jak wrażliwość, pewność siebie i kreatywność.

Czytanie bajek to zdobywanie wiedzy o tym, jaki jest świat, przekazywanie schematów działania ludzi i położenie fundamentów pod własne opowieści dzieci o ich życiu w przyszłości – mówi dr hab. Jacek Wasilewski, kulturoznawca z UW.

SPOTKANIE Z GWIAZDĄ

Na uczestników lekcji czeka szereg aktywności, a wśród nich m.in.: wspólne czytanie książki w języku angielskim, nauka piosenek, ćwiczenia językowe inspirowane bohaterami znanych bajek oraz zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię dzieci i wprowadzające je w zaczarowany świat Ever After High.

W programie spotkań nie zabraknie również niespodzianek z udziałem Natalii Szroeder, ambasadorki Ever After High. Specjalnie dla uczestników warsztatów, wokalistka nagrała wideo, w którym zachęcać będzie do nauki i rozwijania wyobraźni poprzez czytanie bajek. Lekcje poprowadzą wykwalifikowani lektorzy języka angielskiego, specjalizujący się w nauczaniu dzieci.


Warsztaty
„Czytajmy Bajki” przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat i odbędą się w sobotę 24 października we wszystkich szkołach Empik School w 28 miastach (Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra). W każdej ze szkół zaplanowano 5 godzinnych spotkań.

Zapisy na bezpłatne warsztaty trwają na stronie: http://ww.empikschool.com/lp/2015_BAJKI_FORM

Warsztaty, organizowane wspólnie przez markę Ever After High i empik school we współpracy z firmą Starpak oraz wydawnictwem Bukowy Las, są częścią kampanii edukacyjnej #czytajmybajki skierowanej zarówno do rodziców, jak i do dzieci. Akcja ma na celu zachęcenie najmłodszych do czytania bajek, a przez to do rozwijania ich pomysłowości i kreatywności. Kampania ma także uświadomić rodzicom liczne korzyści płynące z czytania bajek, takie jak nauka koncentracji, wzbogacenie wiedzy o świecie czy przyswajanie uniwersalnych zasad i wartości. Akcja nawiązuje bezpośrednio do założeń marki Ever After High, która poprzez nadawanie nowego sensu klasycznym opowieściom zachęca dzieci i młodzież do budowania wiary we własne możliwości.

Zapisy trwają do 20 października.

No votes yet.
Please wait...