Kuchnia – bezpieczny świat małych odkrywców.

Wspaniałe zapachy rozchodzące się po całym domu dobiegają właśnie z kuchni. Śmiem powiedzieć, że kuchnia to centrum domu, które pobudza nasze receptory najpierw węchowe, kusząc zapachami i pobudzając do pracy wyobraźnie, później wzrokowe – bawiąc lub zachwycając nasze oczy nietuzinkową kompozycją na talerzu, a na końcu smakowe – pozwalając nam smakować potrawy.

Każdy z nas pamięta z dzieciństwa zapach Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Dla każdego kucharza uśmiech na twarzy dziecka po zjedzeniu potrawy jest bezcenny. Ale o ile cenniejsze jest przygotowanie takiej potrawy wspólnie z naszą pociechą. Nawet najmłodszy szkrab może towarzyszyć nam podczas kszątaniny w kuchni podając garnki czy też komponując na nich wspaniałe utwory muzyczne przy użyciu chochli lub łyżki.

Dziś możemy tak urządzić kuchnie i wyposażyć ją w takie sprzęty, które nie zagrażają bezpieczeństwu naszych pociech. Jeszcze nie tak dawno temu rodzice mogli obawiać się, że podczas pieczenia dziecko może poparzyć się o gorącą szybę piekarnika, poparzyć paluszki o rozgrzaną płytę kuchenną, próbując wstać samodzielnie na nóżki trzymając uchwyt od piekarnika upadnie wraz z otwierającymi się drzwiczkami lub włączy samo kuchenkę co może skutkować poważnymi obrażeniami.

Dziś na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwolą nam cieszyć wspólnym pitraszeniem z naszą pociechą a dziecku poznawać cudowny świat zapachów, konsystencji, smaków od początku do końca.

Na naszą uwagę zasługuje choćby system PRO BABY firmy Amica, który obejmuje zabezpieczenia i rozwiązania funkcjonalne zapewniając tym samym bezpieczeństwo w kuchni dla każdego malca

W piekarnikach Amica zastosowano między innymi:

  •  system blokady drzwiczek tak, aby dziecko nie mogło otworzyć ich podczas pieczenia
  •  system chłodnej szyby, dzięki czemu dziecko nie poparzy się gdy dotknie szyby lub się o nią oprze
  •  system stabilnych prowadnic, które zabezpieczają potrawy przed wypadnięciem czy wysunięciem z piekarnika.

 

Także płyty grzejne firmy Amica są bezpieczniejsze w użyciu dzięki zabezpieczeniu przed niekontrolowanym bądź przypadkowym włączeniem oraz funkcji „zimne w dotyku”, która zapewnia wysoką temperaturę grzania tylko we wnętrzu garnka zaś płyta przy kontakcie z dłonią pozostaję chłodna.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów i firm serwujących nam coraz to nowsze technologię i systemy dlatego zachęcamy do szczegółowego przyglądania się produktom szczególnie tym, które posiadają rozwiązania zapewniające większe bezpieczeństwo i tym samym zapewniającym dzieciom większą swobodę w współdziałaniu w kuchennej twórczości.

 

Bezpieczna Załoga Portalu

 

No votes yet.
Please wait...