Łóżeczka wielofunkcyjne dla dzieci- wygoda na lata

Zanim kupimy pierwsze łóżeczko dla naszego dziecka, musimy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, aby dokonać właściwego wyboru. Modele wielofunkcyjne cieszą się dużą popularnością wśród rodziców, którzy szukają praktycznych i wygodnych rozwiązań. Czym się jednak kierować, kupując łóżeczko 3w1 i czego nie może przy nim zabraknąć?

1. Łóżeczka dla małych pokoi
2. Łóżeczko 3w1 dostosowane do dziecka
3. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka?

Łóżeczka dla małych pokoi
Wraz z dzieckiem pojawiają się nie tylko nowe obowiązki, ale także akcesoria. Kocyki, prześcieradła, ubranka, zabawki, pieluszki,… Wymieniać można w nieskończoność. Nic dziwnego zatem, że ciężko zabrać o porządek w pokoiku, gdzie śpi dziecko.
W przypadku małych wnętrz rozmieszczenie wszystkich mebli, jak szafy czy komody do przechowywania, może być trudne. Pomocne mogą okazać się łóżeczka wielofunkcyjne, które oprócz miejsca do spania mogą mieć dostawioną dodatkową komodę, szufladę, a nawet przewijak.
Dzięki kompaktowemu rozwiązaniu jest nam o wiele łatwiej znaleźć miejsce na niezbędną wyprawkę w małym pomieszczeniu. Ponadto posiadanie wszystkiego w jednym miejscu, usprawnia sprzątanie oraz wykonywanie czynności przy dziecku. Z tego względu wielu rodziców zdążyło już pokochać wielofunkcyjne rozwiązania, z jakich korzysta łóżeczko Klupś kompakt 3w1, które dzięki możliwości optymalizacji będzie nam służyło przez kilka lat.

Łóżeczko 3w1 dostosowane do dziecka
Wybierając łóżeczka dla noworodka, spotykamy się z najczęściej dwoma rozmiarami 120.×60 lub 140×70. Przed zakupem mebelka warto zastanowić się, na jak długo ma ono nam służyć. Jeśli jest to rozwiązanie tymczasowe, a łóżeczko ma znajdować się w Waszej sypialni, mały model będzie zupełnie wystarczać.
Jednak jeśli łóżeczko ma być częścią wyposażenia pokoju wart,o aby nie tylko było większe, ale pozwalało także na optymalizację, dostosowujące je do różnych funkcji. W tym celu służą tak zwane łóżeczka 3w1.
Modele wielofunkcyjne mają przewagę nad pozostałymi ze względu na ich praktyczność. W przypadku wielu z nich możemy regulować wysokość, wyjmować szczebelki, czy ścianki. Tak zoptymalizowane łóżeczko wielofunkcyjne może służyć naszemu dziecko przez kilka lat, nie tylko jako tapczanik, ale także sofa.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze łóżeczka?
Łóżeczko musi przede wszystkim zapewnić dziecku bezpieczeństwo. To właśnie nad tym skupiają się rodzice. Skąd jednak wiedzieć, że wybrany model będzie odpowiedni? W tym celu warto sprawdzić nie tylko funkcjonalność produktu, ale także jakość wykonania oraz wykorzystane materiały.
Do jego produkcji powinny być wykorzystane tylko te materiały, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Aktualna norm w przypadku łóżeczek to PN-EN 716. Zwróćmy także uwagę na farby – koniecznie atestowane!

Pozostając w tematyce farb, warto pomyśleć także nad kolorystyką. Coraz większa część modeli jest wykonywana na biało lub malowana na subtelne kolory. Dzięki temu łóżeczko bez problemu odnajdzie się w każdej przestrzeni bez względu na aranżację, a także na płeć dziecka.
Praktyczne łóżeczko 3w1 powinno być również wyposażone w wyjmowane szczebelki oraz ścianki. Kiedy nasze maleństwo zacznie próbować swoich sił w raczkowaniu i chodzeniu, nie będzie całkowicie uzależnione od nas. Ponadto wyjmowane szczebelki oraz umożliwią przekształcenia łóżeczka w tapczanik lub w sofę dla dorosłego dziecka. Sprawdźmy także, czy ścianki posiadają specjalną nakładkę, która będzie chronić mleczaki naszej pociechy.
Wybór pierwszego łóżeczka może być trudny, kiedy przeglądamy oferty. Jednakże będzie nam o wiele prościej, jeśli od początku postawimy na praktyczność i wybierzemy model według najważniejszych dla nas parametrów. Łóżeczka wielofunkcyjne posłużą nam kilka lat, a jednocześnie ułatwią wykonywanie czynności przy dziecku i utrzymanie porządku w pokoju.

No votes yet.
Please wait...