Łóżko do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka to bardzo ważna sprawa. Zapewni ono nie tylko wygodny, ale i zdrowy sen. Jednak kupno takiego łóżka to wcale nie taka prosta sprawa. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. 

Zdrowy i komfortowy sen to jeden z najważniejszych czynników właściwego rozwoju dziecka. W pierwszych latach życia maluchy potrzebują szczególnie dużo wypoczynku. W końcu to właśnie w tym okresie najszybciej rosną, a ich organizm intensywnie się rozwija. Co więcej, dzieci w ciągu dnia bawią się i nie szczędzą sobie aktywności fizycznej, dlatego regeneracja jest w tym przypadku bardzo potrzebna. Wybór łóżek dla dzieci jest obecnie naprawdę spory. W sklepach znajdziemy rozmaite modele o zróżnicowanych parametrach. Wiele osób zastanawia się więc z pewnością, jakie łóżko najlepiej kupić. Aby dokonać tego wyboru, należy wcześniej zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Poniżej znajdziemy kilka przydatnych wskazówek. 

Łóżko dla dziecka — bezpieczeństwo przede wszystkim 

Jeśli chcemy, by nasz maluch w końcu zaczął spać w swoim pokoju, musimy zacząć od wyboru odpowiedniego łóżka. Nie jest to jednak zadanie proste. Musimy zadbać, by było ono w pełni przystosowane do potrzeb malucha. Dodatkowo powinniśmy mieć na uwadze także jego bezpieczeństwo. Niestety, lecz gdy dzieci zaczynają spędzać noce bez rodziców, często spadają z łóżka. To jeden z najczęściej pojawiających się problemów, a przy okazji i zagrożeń. Dlatego też na początek najlepiej sprawdzi się łóżko dziecięce z barierką. Fizyczna przeszkoda sprawi, że maluch będzie w pełni bezpieczny, co sprawi, że przy okazji my także będziemy mogli spać spokojnie. 

Jaki rozmiar łóżka dziecięcego wybrać? 

Rozmiar łóżka dziecięcego to jedna z najbardziej problematycznych kwestii przy jego wyborze. W końcu dzieci rosną tak szybko, że trudno zdecydować, jaki będzie najlepszy. Z pewnością nie powinniśmy kupować łóżka o wymiarach dopasowanych na podstawie aktualnego wzrostu malucha. Miejmy bowiem na uwadze, że za kilka miesięcy może okazać się za małe. A jednak łóżko powinno posłużyć przynajmniej przez kilka lat. Dlatego też najlepiej będzie, jeśli wybierzemy mebel o około 20-30 centymetrów dłuższe. 

Łóżko dopasowane do wnętrza

Nie możemy zapomnieć też, że łóżko musi być dobrze dopasowane do wnętrza. To bardzo ważne, aby dziecięcy pokój był urządzony w sposób spójny i z pomysłem. Wybierzmy więc mebel, który będzie dobrze komponował się z resztą aranżacji. Warto postawić na mebel o dość prostym fasonie. Ciekawym akcentem mogą być natomiast bajkowe motywy umieszczone na ramie. Takie grafiki z pewnością spodobają się naszym maluchom. 

No votes yet.
Please wait...