Magda Steczkowska dołącza do grona przyjaciół Kampanii „Pobawmy się”

 

 

 

W kolejnej odsłonie kampanii edukacyjnej „Pobawmy się”, ekspert Fisher-Price® dr Justyna Korzeniewska pokazuje, jaką rolę w kształtowaniu więzi emocjonalnej z dzieckiem ma dobry dotyk rodzica.
magda steczkowskaMarka Fisher-Price® prowadzi kampanię edukacyjną „Pobawmy się!”, której celem jest przypomnienie rodzicom, że najważniejszym elementem rozwoju dziecka jest zabawa. Akcję „Pobawmy się!” wspomagają polska top modelka Kamila Szczawińska , dziennikarka Beata Sadowska, modelka i prezenterka Karolina Malinowska.

Do grona przyjaciół kampanii dołączyła Magda Steczkowska, mama trzech córek –  polska wokalistka popowa, muzyk sesyjny. Kampanię wspiera wiedzą i doświadczeniem dr n. hum. Justyna Korzeniewska.

Piąty tekst eksperta Fisher-Price dr Korzeniewskiej uświadamia, jak ważny jest zmysł dotyku w prawidłowym rozwoju małego człowieka. Każda czynność wykonywana przy dziecku – kąpiel, przebieranie czy nawet zmiana pieluszki, wzmacnia więź rodzica z dzieckiem ale przede wszystkim daje mu ogromne poczucie bezpieczeństwa i miłości. Niemowlęta uwielbiają być dotykane, głaskane czy masowane a rodzice na podstawie obserwacji ich reakcji, lepiej i szybciej uczą się sprawować nad nimi opiekę.
Jak dotykać dziecko, żeby czuło się kochane i ufne? Przede wszystkim dobry dotyk powinien być pełen uczucia, delikatny, cierpliwy i ciepły. Od tego, w jaki sposób dziecko będzie dotykane w okresie pierwszych trzech lat swojego życia, zależeć będą jego relacje w dorosłym życiu, odporność na stres i budowanie relacji z innymi ludźmi.
Pamiętajmy, że dziecko przytulane i dotykane jest dzieckiem szczęśliwszym.
Przytulajmy dzieci  jak najwięcej, zwłaszcza, kiedy są małe!

Fisher-Price® oferuje wiele zabawek, które pomogą w rozwijaniu bliskości z maluchem. Do stworzenia intymnej ciepłej atmosfery, bardzo potrzebnej w tak  intymnym kontakcie rodzica z maluchem przydadzą się:

 
muzyczna%20malpka

Muzyczna Małpka
Mięciutka, delikatna  małpka oraz łagodna muzyka, którą wydaje zawieszka wyciszą i zrelaksują maluszka.

Kiedy dziecko już samodzielnie chwyta przedmioty, eksploruje świat przez dotyk.
Maluchy uwielbiają dotykać miłe, szeleszczące oraz piszczące zabawki.
Przyjaciel z książeczką
Miękkie strony książeczki są łatwe do przekładania i oglądania a przede wszystkim mocno szeleszczą.

 

mega%20mataMega Mata
Żywe kolory, wzory, przyjazne zwierzątka i wygodna przestrzeń w sam raz do wypoczynku oraz dużo miejsca na poznawanie scenerii słonecznej plaży! Dziecko może leżeć na wznak lub na brzuszku, bawiąc się zabawkami takimi jak przyjazna rybka do gryzienia, klekoczące muszelki, dzwoniący krab z pluszu i rozgwiazda z lusterkiem, co daje mnóstwo niesamowitych wrażeń dotykowych.

 

Świecący słonik uspokajacz
slonik%20uspokajaczZabawny przyjazny słonik zapewni maluchowi komfort i poczucie bezpieczeństwa, a biały szum pomoże go uspokoić i wyciszyć.

No votes yet.
Please wait...