Magdalena Różdżka dołącza do grona przyjaciół Akcji „Pobawmy się”

Marka Fisher-Price® prowadzi kampanię edukacyjną „Pobawmy się!”, której celem jest przypomnienie rodzicom, że najważniejszym elementem rozwoju dziecka jest zabawa. Akcję „Pobawmy się!” wspomagają polska top modelka Kamila Szczawińska, dziennikarka Beata Sadowska, modelka i prezenterka Karolina Malinowska, a także Magda Steczkowska, polska wokalistka popowa.

IMG_2634Do grona przyjaciół kampanii dołączyła Magdalena Różczka – aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa, mama dwóch córek. Kampanię wspiera wiedzą i doświadczeniem dr n. hum. Justyna Korzeniewska.

Szósty tekst eksperta Fisher-Price dr Korzeniewskiej uświadamia, jak ważna jest zabawa w życiu każdego człowieka. Towarzyszy nam przez całe życie, ale tylko w okresie dzieciństwa następuje jej rozkwit. To dzięki niej kształtują się takie cechy osobowości jak koleżeńskość, życzliwość, wytrwałość czy chęć niesienia pomocy. Zabawa uczy dawać, brać, dzielić się, wpływa na kierowanie swoim zachowaniem, uczy przestrzegania reguł.

Zabawa jest podstawową sferą „działalności” każdego malucha, który dzięki niej zdobywa doświadczenie przygotowujące do trudnych zadań w przyszłości. Jest pracą, która wywołuje zaciekawienie oraz pobudza do działania. Zabawa, która angażuje zmysły, pozwala poznawać i odkrywać otaczający świat i ma niesłychane znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Idealnie jest, kiedy w jednym momencie spotykają się nostalgiczne wspomnienia zabaw z dzieciństwa rodzica z oczekiwaniem na zabawę u dziecka. Jak pisze dr Justyna Korzeniewska – „To jest ten szczególny moment, kiedy można połączyć przyjemne z pożytecznym – własną rozrywkę z rozwijaniem dojrzałości dziecka”.

Nie przegapmy tych ważnych momentów. Bawmy się z dziećmi, póki tego chcą!

Źródło: Fisher-Price

No votes yet.
Please wait...