„Mistrzowie w pasach” – nowy program społeczny Grupy LOTOS

W czerwcu wystartował nowy program społeczny Grupy LOTOS, który ma na celu działania prewencyjne i edukacyjne dotyczące poprawnego, a tym samym bezpiecznego zapinania pasów i montażu fotelików do przewożenia dzieci. Program „LOTOS-Mistrzowie w pasach” pilotażowo odbędzie się w województwie pomorskim i potrwa do grudnia 2014r. Ambasadorem został czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Za organizację programu odpowiada Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Patronami zostali: Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Pomorski Komendant Wojewódzki Policji, Wojewoda Pomorski oraz Instytut Transportu Samochodowego.

 Grupa Lotos_Mistrzowie w pasach

LOTOS-Mistrzowie w pasach” jest kontynuacją dotychczasowej Akademii Bezpieczeństwa LOTOS – programu złożonego z szeregu działań mających na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży, a tym samym zapobieganie wypadkom z ich udziałem. W ramach inicjatywy realizowane były następujące działania: „LOTOS – Bezpieczna droga do szkoły”, „Uwolnić odblaski” i „W drodze do prawa jazdy”.

Podczas trwania programu „Mistrzowie w pasach” odbędzie się szereg eventów, zorganizowanych przez LOTOS i KC BRD, na których eksperci dokonują inspekcji pasów i fotelików, m.in.: w Galerii Handlowej Przymorze w Gdańsku, czy na PIT STOP-ach organizowanych na wybranych stacjach LOTOS (5 lipca, 14 sierpnia i 23 sierpnia).

Dodatkowo w Gdańsku, Słupsku i Chojnicach odbyły się seminaria BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego),na których oprócz części edukacyjnej zawierającej wykłady i prezentacje, goście mogli obejrzeć także koncerty m.in.: Łukasza Zagrobelnego oraz występ Kabaretu Łowcy. B.We wrześniu wystartuje konkurs dla szkół podstawowych w województwie pomorskim na kreatywny projekt znaku drogowego „Zapnij pasy”, a rozstrzygnięcie konkursu i wybór laureata nastąpi w grudniu 2014 roku.

Grupa LOTOS w ramach realizowanej strategii społecznej odpowiedzialności propaguje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wdrażane przez nas programy zawsze odpowiadają na najważniejsze problemy dotyczące bezpieczeństwa na polskich drogach i stają się dodatkowym narzędziem, które wpływa na wzrost edukacji wśród kierowców. Obecne statystyki pokazują, że zapinanie pasów to nadal element, przy którym kierowcy pozwalają sobie na – dosłownie i w przenośni – ”niedociągnięcia”. Ogromna większość – bo aż 993 na 1000i kierowców zapina je niepoprawnie, a jeśli chodzi o nie zapinanie pasów w ogóle, to nadal jesteśmy w niechlubnej czołówce Europyii. Zdecydowaliśmy się na prowadzenie tej pilotażowej edycji programu w wakacje, podczas wzmożonego ruchu, aby uświadomić kierowców, jak niezbędnym elementem bezpiecznej jazdy są poprawnie zapięte pasy” – powiedziała Jowita Twardowska, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS S.A.

Nazwa „Mistrzowie w pasach”, logo kampanii oraz kreacje reklamowe opracowała agencja Grey Group.

Działania promocyjne obejmą stacje radiowe w województwie pomorskim, Internet, media społecznościowe oraz OOH – nośniki outdoorowe. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy STARCOM. Ponadto, materiały informacyjne będą dostępne na stacjach LOTOS i w Galerii Handlowej Przymorze w Gdańsku.

i Źródło: Badania własne, www.fotelik.info

iiPasy bezpieczeństwa zapina w Polsce 83 proc. kierowców, 87 proc. pasażerów podróżujących z przodu pojazdu i 59 proc. pasażerów z tyłu; nadal jest to jednak jeden z najgorszych wyników w Europie – wynika z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”

 

No votes yet.
Please wait...